مشاوره فردی

مشاوره فردی آنلاین
زمانی که افراد با مشکلی رو به رو می شوند ، خانواده و دوستان و به طور نزدیکان می توانند گزینه مناسب برای صحبت کردن باشند . اما زمانی که افراد با مشکلات خاص و مشکلات روحی و روانی رو به رو شوند ، به یک کمک حرفه ای نیاز دارند که بتواند بینش سازنده و نتایج ماندگار مورد نظر را برای فرد فراهم کند . این روز ها افراد در زندگی خود با مسائل و چالش های فراوانی رو به رو می شوند برای مثال مسائل مربوط به مشکلات خانوادگی و حل اختلاف های خانوادگی ، مشکلات زوجین ، تربیت فرزند و مشکلات تحصیلی مربوط به فرزندان ، مسائل و مشکلات مربوط به نوجوانان ، مسائل شغلی و .... همگی مواردی هستند که هر فردی ممکن است در طول زندگی خود آن ها را تجربه کند و آنچه که مهم است چگونگی حل کردن آن ها می باشد زمانی که افراد نسبت به حل این مسائل آگاهی لازم را نداشته باشند تا بتوانند آن ها را به بهترین شکل حل کنند و وضعیت ایجاد شده را بهبود ببخشند مشورت کردن با مشاور به صورت آنلاین بسیار موثر خواهد بود . مشاور آنلاین در زمینه های مختلف و بر اساس تخصص خود می تواند در زمینه های مختلف گفته شده به افراد به صورت تاثیر گذار کمک کند .

آوای سعادت

مشاوره فردی

جدیدترین مقالات روانشناسی مشاوره فردی

اختلال شخصیت خودشیفته یا نارسیس

اختلالی است که توسط یک الگوی طولانی مدت بزرگ‌نمایی (به صورت خیالی یا رفتار واقعی)، نیاز شدید برای تحسین شدن از سوی دیگران، و معمولا فقدان کامل احساس همدلی نسبت به دیگران شرح داده می‌شود.

 افراد مبتلا به این اختلال اغلب بر این باورند که مهم‌ترین فرد هستند در زندگی دیگران یا در زندگی کسانی که با آنها ملاقات می‌کنند.

 شاید این الگوی رفتاری برای یک پادشاه در قرن شانزدهم در کشور انگلستان مناسب به نظر برسد، اما امروزه برای بیشتر مردم عادی به طور کلی نامناسب در نظر گرفته می‌شود.

 افراد مبتلا به اختلال شخصیت خودشیفته اغلب حالات و برخوردهای مغرورانه، پرنخوت و ریاست مآبانه با دیگران دارند. به عنوان مثال، یک فرد مبتلا به این اختلال ممکن است در مورد بی‌ادبی یا حماقت یک پیشخدمت سر به هوا شکایت کند یا ارزیابی درست یک پزشک را با حماقت تمام نادرست نشان دهد.

 کسی که مبتلا به این اختلال است ممکن است به سادگی به عنوان یک “خوشیفته” یا به عنوان کسی که “خودشیفتگی” دارد، توصیف می‌شود.

 هر دوی این واژه‌ها به طور کلی به کسی اشاره می‌کنند که به اختلال شخصیت خودشیفتگی(NPD) مبتلا است. اختلال شخصیتی، یک الگوی پایدار از تجربیات درونی و رفتاری است که از فرهنگ هنجار فرد، منحرف شده‌ است.

 این الگو در دو یا چند مورد از حوزه‌های زیر دیده می‌شود: شناخت؛ تاثیر؛ عملکرد بین فردی یا کنترل انگیزه. الگوی پایدار در سراسر طیف گسترده‌ای از موقعیت‌های شخصی و اجتماعی، انعطاف‌ناپذیر و فراگیر است، و به طور معمول به پریشانی قابل‌توجه یا اختلال در حوزه‌های اجتماعی و کار یا دیگر حوزه‌های عملکرد منجر می‌شود. این الگو پایدار و طولانی مدت است، و شروع آن را می‌توان در اوایل بزرگسالی و نوجوانی پیدا کرد.

دلایل بروز اختلال شخصیت خودشیفته

امروزه محققان نمی‌دانند چه چیزی باعث بروز اختلال شخصیت خودشیفته می‌شود.

 با این حال نظریه‌‌های زیادی در مورد علل احتمالی بروز اختلال شخصیت خودشیفته وجود دارند.

 بیش‌تر متخصصین روی یک مدل علت و معلولی بیوسایکوسوشال اتفاق نظر دارند. بر اساس این مدل علل بروز این اختلال به احتمال زیاد با توجه به عوامل بیولوژیکی و ژنتیکی، عوامل اجتماعی (مثلا این که چگونه یک فرد در مراحل اولیه‌ی رشد خود با خانواده و دوستان‌اش و بچه‌های دیگر تعامل دارد)، و عوامل روانی هستند (شخصیت و خلق و خوی فرد، که توسط محیط زندگی او شکل گرفته و مهارت‌هایی که برای مقابله با استرس آموخته‌است).

 این امر نشان می‌دهد که جهت بروز این اختلال یک عامل واحد مسئول نیست, بلکه ماهیت پیچیده و احتمالا در هم تنیده‌ی این سه عامل است که اهمیت دارد. مطابق با تحقیقات اگر یک فرد مبتلا به این اختلال شخصیت باشد، ریسک افزایش‌ یافته‌ی کمی وجود دارد که آن را به فرزندان خود انتقال بدهد.

علائم اختلال شخصیت خودشیفته

برای این که یک فرد، مبتلا به اختلال شخصیت خودشیفتگی (NPD) باشد، باید پنج مورد (یا بیش‌تر) از علائم زیر در او تشخیص داده شود:

 ۱. فرد دارای یک احساس واهی مهم, نسبت به خود است (به عنوان مثال، در زمینه‌ی دستاوردها و استعدادهای خود اغراق می‌کند، انتظار دارد که بدون داشتن دستاوردهای مناسب به عنوان فرد برتر به رسمیت شناخته شود).

 ۲. فکر میکند که موفقیت، قدرت، استعداد و زیبایی نامحدود یا عشقی ایده‌آل دارد.

 ۳. معتقد است که خاص و منحصر به فرد است و تنها آدم‌های خاص و سطح بالا می‌توانند او را درک کنند و باید تنها با آدم‌ها خاص و سطح بالا رابطه داشته باشد.

 ۴. به شدت نیازمند این است که از سوی دیگران مورد تحسین و تقدیر قرار بگیرد.

 ۵. به شدت احساس می‌کند که مستحق امتیازات خاصی است، به عنوان مثال، به طور غیر منطقی انتظار دارد دیگران با او رفتار خاصی داشته باشند و خودشان را به طور اتوماتیک با انتظارت او تطبیق بدهند.

 ۶. دیگران را استثمار می‌کند، به عنوان مثال، از دیگران برای رسیدن به اهداف و برنامه‌های خود استفاده می‌کند.

 ۷. فاقد احساس همدلی نسبت به دیگران است، به عنوان مثال، تمایلی به شناختن یا درک احساسات و نیازهای دیگران ندارد.

 ۸. اغلب به دیگران حسادت می‌کند یا معتقد است که دیگران به او حسادت می‌کنند.

 ۹. مرتبا نگرش یا رفتارهای حاکی از غرور و نخوت از خود نشان می‌دهد.

اختلال شخصیت هیستریک

خصوصیات افراد دارای شخصیت هیستریک وابسته‌ به دیگران
این قبیل افراد، مثل یک کودک وابسته به دیگران هستند. از کم‌ترین استقلال شخصی برخوردارند و به ‌تنهایی قادر به انجام امور خود نیستند، توان تصمیم‌گیری ضعیفی دارند و همیشه منتظرند که دیگران برای آنان تصمیم بگیرند و البته این ناتوانی به شکل جبران کمبود، مشخص می شود.

نیاز به توجه و محبت
حرکات و رفتارها‌ی‌شان در جهت جلب توجه دیگران است و برای این کار، به هر ابزاری متوسل می‌شوند؛ از گریه و زاری گرفته تا ایما و اشاره‌ها‌ی نامتعارف و آرایش‌های تند. آنان دوست دارند مثل یک بت پرستیده شوند.

رفتارهای نمایشی
این گروه از افراد، رفتارهای نمایشی و درام گونه دارند. این ‌قبیل رفتارهای نمایشی، ممکن است بسیار ظریف و تحسین‌ برانگیز و یا خشن و پرخاشگرانه باشد. بیش‌تر در جمع و یا مهمانی‌های خانوادگی سعی ‌می‌کنند با انجام حرکات نمادین و نقش‌بازی، در ذهن دیگران خاطره بسازند.

اغراق در بیان مسائل
هنگام نظر دادن پیرامون مسائل یا اشخاص، بسیار اغراق‌آمیز و خارج از حد متعارف صحبت می‌کنند. آب‌ و تاب خاصی به موضوع می‌دهند یا بیش‌تر از آن‌چه که هست، بزرگ توصیف می‌کنند و یا بیش از حد، کوچک ‌نمایی و تحقیر می‌کنند.

هیجان ‌زدگی
بیش‌تر مواقع هیجان‌زده هستند. غم، شادی، خوش‌بینی، بدبینی، ترس و... را به‌ صورت متناوب و متغیر ابراز می‌کنند.

احساسات ناپایدار
احساسات و عواطف آنان، متغیر و سطحی است به‌گونه‌ای که احساس‌شان پیرامون یک موضوع، مدام از حالتی به حالت دیگر تغییر می‌کند و از عمق بسیار کمی نیز برخوردار می‌باشد.

خود ‌محوری
اشخاص هیستریکال، در ‌واقع افرادی خود‌ محور هستند. وابستگی آنان به دیگران و گدایی توجه و محبت، به ‌منزله‌ی این نیست که دیگران را افرادی بزرگ و محترم می‌پندارند بلکه برای این است که آنان را رام و نگران احوال خود کنند که خود، نوعی استعمار محترمانه‌ی دیگران است.

ترس از تنهایی
این قبیل افراد، به ‌شدت از تنهایی هراس دارند و اگر مجبور شوند لحظاتی را تنها و بدون هم‌نشین ‌سرکنند، به‌طور حتم پای تلفن خواهند نشست و با افراد زیادی تماس خواهند گرفت تا سرانجام موفق شوند با یکی دو نفر به صحبت بپردازند و از ترس تنهایی، رهایی پیدا کنند.

اعتماد‌ به ‌نفس پایین
این قبیل افراد، به این دلیل که از غنای درونی بی‌بهره‌اند و وجود خود را در تأیید دیگران احساس می‌کنند، افرادی شکننده هستند و اعتماد ‌به‌ نفس‌شان تا حد معنی‌داری پایین است. آنان برای این‌ که مطمئن شوند در چشم‌انداز دیگران، افرادی بزرگ و محترم هستند، مدام به نظر خواهی از دیگران می‌پردازند.

تلقین‌ پذیر
افرادی زود ‌باور هستند که به ‌راحتی تحت تأثیر دیگران قرار می‌گیرند، به ‌راحتی فریب می‌خورند، به‌ سرعت تحت تأثیر فضا و اشخاص قرار می‌گیرند به ‌گونه‌ای که خود را از یاد می‌برند.

تحریک ‌پذیر
زود برانگیخته می‌شوند و واکنش‌های تند‌و‌تیزی به محرک‌های محیطی می‌دهند.

موضوعات مشاوره تلفنی

موضوعات جلسات مشاوره تلفنی روانشانسی با موبایل

جلسات مشاوره با موبایل نسبت به جلسات مشاوره حضوری هیچ گونه محدودیتی در مورد موضوعات مطرح شده ندارند. از جمله این موضوعات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. مشاوره در حوزه کودک و نوجوان مشاوره پیش از ازدواج، مشکلات مرتبط با همسر و مسائل زناشویی درگیری با اختلالات جنسی نظیر زودانزالی، ناتوانی در رسیدن به ارگاسم یا بی‌میلی جنسی وجود تنش و تعارض در خانواده و ناتوانی در برقراری ارتباط درست با اعضا درمان انواع اختلالات روانشناسی نظیر افسردگی، اضطراب، وسواس و … مشاوره گرفتن در زمینه‌هایی نظیر تحصیل یا مشاوره تلفنی شغلی مشاوره خیانت تلفنی

شخصیت خودشیفته

شخصیت خودشیفته

بر اساس تحقیقات انجام شده هنوز علت اصلی ابتلا به اختلال شخصیت خودشیفته شناخته نشده است. اما مشخص شده که عوامل بیولوژیکی، اجتماعی و روانی در بروز این اختلال نقش دارند. بسیاری از روانشناسان معتقدند که اختلال شخصیت خودشیفته نتیجه تربیت غلط دوران کودکی است. ناز پرورده کردن بیش از حد و یا بر عکس مورد بی توجه بودن کودکان، منجر به بروز شخصیت خودشیفته می‌گردد. علائم اختلال شخصیت خودشیفته معمولا فرد خودشیفته، در کار و شغلش فردی موفق و در انظار عمومی مهربان و بخشنده به نظر می‌رسد. آنها اغلب دوستانی خواستنی و شریک زندگی ایده آلی به نظر می‌آیند و بیرون رفتن با آن‌ها بسیار لذت بخش است. اما زمانی که پای تفاوت در دیدگاه و نظرات در میان باشد، متوجه می‌شوید که او تنها به نظرات خودش اهمیت می‌دهد. در هر بحثی مجبور به کوتاه آمدن خواهید بود و اگر فکر می‌کنید که تغییری در نگرش او ایجاد کرده‌اید، تنها به این دلیل است که او می‌خواهد شما اینطور برداشتی داشته باشید. در ادامه برخی خصوصیات شخصیت خودشیفته را شرح داده ایم: 1. گوش دادن یک طرفه در زمان گفتگو با فرد خود شیفته تنها گفته های خودش مهم هستند، گفته های شما را قطع کرده و به شما اجازه صحبت نمی دهد. در تصمیم گیری ها به نظرات بقیه اهمیت نداده و او تنها کسی است که درست می گوید. نظرات دیگران را با لحنی توهین آمیز نفی یا رد می کند. برای جلوگیری از مورد سوءاستفاده واقع شدن باید نحوه برخورد و رفتار با شخصیت‌های خودشیفته را یاد بگیرید. 2. خود شیفته مرکز تمام اتفاقات است شخصیت خود شیفته خود را بهتر، جالب‌تر، جذاب‌تر و مهم‌تر از بقیه می‌داند. اگر در حین صحبت طرف مقابل در حال حرف زدن باشد، فرد خودشیفته در حرف‎ها به نکته ای مربوط به خود اشاره می‌کند تا مجددا خود را در کانون بحث قرار دهد. وقتی که چیزی را بخواهد حتما باید بدستش بیاورد و اصلا اهمیتی ندارد که دیگران چه فکری در مورد او می‌کنند. 3. قانون فقط برای دیگران است بیمار خودشیفته اعتقاد دارد که به اقتضای منافع‌اش، به انجام هر کاری مجاز است. با وجود دیگران در صف، نوبت را رعایت نمی‌کند. از پرداخت مالیات با تقلب شانه خالی می‌کند چون در دید او قوانین وضع شده تنها برای دیگران هستند. 4. اختلال شخصیت خودشیفته | انتقاد را تحمل نمی کنند شخصیت خود شیفته به راحتی از انتقاد دیگران رنجیده می‌شود. او انتظار دارد که همواره مورد تحسین و تمجید اطرافیان قرار بگیرد. اگر از او انتقاد شود، احساساتشان جریحه دار شده و به سرعت مقابله به مثل می‌کند. خودشیفته در نگاه اول فردی با اعتماد به نفس بالا به نظر می‌رسد ولی با کوچکترین بازخورد منفی باد غرورش خالی می‌شود. 5. اگر مشکلی پیش بیایید مقصر دیگران هستند شخصیت خودشیفته عذر خواهی نکرده یا به اشتباهاتشان اعتراف نمی‌کند. چون اعتقاد دارد که والاتر از دیگران است، پس ملامت و سرزنش را در شان خود نمی‌بیند. چنانچه از این فرد انتظار داشته باشید که سهم خودشان را در مشکلی بگوید، به شدت عصبانی می‌شود. 6. خیلی سریع عصبانی می شوند در صورتی که شرایط باب میل آن‌ها پیش نرود، به سرعت عصبانی شده و کنترل خود را از دست می‌دهند. زندگی با این افراد بسیار سخت است و توصیه می‌شود که قبل ازدواج با چنین فردی حتما از مشاوره ازدواج استفاده کنید. درمان اختلال شخصیت خود شیفته مطالعات نشان می دهد که بسیاری از مبتلایان، می‌دانند که خودشیفتگی دارند و حتی به خودشیفته بودن خود افتخار می‌کنند؛ پس معمولا به دنبال درمان نمی‌روند. روش درمان مشخصی برای همه افراد دارای اختلال شخصیت خوشیفته وجود ندارد اما برخی از روش‌های درمانی وجود دارد که به شرح زیر می‌باشد: 1. روان درمانی روان درمانی یکی از بهترین و موثرترین روش‌ها در درمان اختلالات شخصیت است. مخصوصا در روان درمانی‌های بلند مدت، فرد با مشکلات و ویژگی‌های شخصیتی خودش آشنا شده و رفته رفته به اصلاح و تغییر رفتارش منجر خواهد شد. 2. دارودرمانی دارو درمانی جزو روش‌های موثر برای درمان اختلال شخصیت خودشیفته (نارسیسیم) محسوب نمی‌شود. اما گاهی از دارو برای کاهش رفتارهای آزار دهنده فرد استفاده می‌شود..

پرخوری عصبی

پرخوری عصبی

اختلال پرخوری عصبی یکی از انواع اختلالات خوردن است که در دسته اختلالات روانی طبقه بندی می‌شود. در این اختلال شخص برای کاهش استرس و اضطراب خود تمایل به غذا خوردن دارد. فرد مبتلا به اختلال پرخوری عصبی در برابر میل به غذا خوردن نمی‌تواند مقاومت کند و در یک وعده غذایی مقدار زیادی غذا را مصرف می‌کند و در ادامه ترس از چاق شدن به سراغش می‌آید، در نتیجه با روش‌های جبرانی سعی در جلوگیری از اضافه وزن و چاقی دارد. علائم اختلال پرخوری عصبی از جمله مهمترین علائم اختلال پرخوری می‌توان به موارد زیر اشاره داشت: _خوردن در مدت زمان مجزا (مثلا ظرف هر دوره دو ساعته) با مقدار غذایی که قطعا بیشتر از آن است که اغلب افراد در مدت زمان مشابه تحت شرایط مشابه می‌خورند. _احساس نداشتن کنترل بر خوردن در طول هر دوره (مثلا شخص احساس می‌کند که نمی‌تواند خوردن را متوقف کند یا آنچه که می‌خورد و این که چقدر می‌خورد را کنترل کند). _رفتارهای نامناسب جبرانی مکرر به منظور پیشگیری از افزایش وزن. _پرخوری و رفتارهای جبرانی نامناسب هر دو به طور متوسط حداقل هفته‌ای یک بار به مدت 3 ماه روی می‌دهند. _ارزیابی اندام خود به شکل منفی و افراطی. _ تورم در دست، پا، صورت و گونه‌ها عوارض اختلال پرخوری عصبی از جمله مهم‌ترین پیامد‌های و عوارض اختلال پرخوری عصبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: - کم شدن مایعات بدن - مشکلات کلیوی - نامنظمی ضربان قلب - پوسیدگی دندان - بیماری‌های لثه - بهم ریختن عادات ماهانه در خانم‌ها 

افزایش اعتماد به نفس

راهکار برای افزایش اعتماد به نفس
راهکارها و تکنیک های بسیار زیادی برای افزایش اعتماد به نفس و تقویت احساس ارزشمندی درونی وجود دارد اما قبل از بهره گیری از هرکدام از تکنیک ها لازم است بدانید شما ارزشمندی خود را هرگز از دست نداده اید. شما همواره انسانی ارزشمند هستید فارغ از میزان دستاوردها، توانایی یا زیباییتان فقط احساس ارزشمندی را به دلایلی از دست داده اید. نیازی نیست برای اضافه کردن چیزی به خودتان یا ارزشمند کردن خودتان در چشم دیگران تلاش کنید بلکه باید بدانید شما در هر شکل و شمایلی در هر شرایطی که هستید دوست داشتنی هستید و نکات مثبت و خوبی های زیادی دارید.
تنها باید به آنچه که در درون خودتان همیشه وجود داشته است توجه کنید. به عنوان مثال می توانید لیستی از توانایی ها و نکات مثبت خودتان تهیه کرده و روزی یک بار بخوانید و برای خودتان مرور کنید. مداومت بر انجام همین تمرین ساده تا حد زیادی اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.
دوست داشتن خود
اعتماد به نفس داشتن و دوست داشتن خودتان شرط لازم برای شروع یک رابطه عاطفی با فردی دیگر است. نداشتن اعتماد به نفس در رابطه می تواند اثرات منفی بسیاری در روح و سلامت روان فرد برجای گذاشته و رابطه فرد را دچار تنش ها و اختلافات فراوان کند. اعتماد به نفس در رابطه به قدری مهم و حیاتی است که می توان گفت شما تنها زمانی می توانید رابطه عاطفی سالمی با شریک خود تجربه کنید که هردوی شما اعتماد به نفس کافی داشته باشید.
چرا که نداشتن اعتماد به نفس به قدری برای روابط فردی آسیب زا ست که اگر حتی یک نفر از طرفین رابطه دچار کمبود اعتماد به نفس و عدم احساس خودارزشی باشد. کل رابطه و آرامش روانی هر دو طرف را دچار مشکل کرده و آن را تبدیل به رابطه ای سمی و آسیب رسان خواهد کرد.
برای این که بتوانید در رابطه عاطفی سالمی با یک فرد دیگر قرار بگیرید لازم است در ابتدا با خودتان به صلح و سازش برسید و خودتان را لایق عشق و محبت متقابل بدانید. به عبارت ساده تر اگر یک فرد خودش را دوست نداشته باشد و خود را لایق ارزش و احترام نداند به سختی می توان با او ارتباط سالمی به دور از هرگونه تنش و آزار برقرار کرد.

غم زدگی

غم زدگی چیست؟

 

 اندوه عکس العمل طبیعی نسبت به از دست دادن کسی یا چیزی است که دوستش دارید. بنابراین از دست دادن نیاز به توجه، رهایی و تخلیه روانی دارد.

 اما همیشه قابل درک نیست و همیشه هم قابل کنترل نیست. هیچ الگوی مشخصی برای نحوه واکنش افراد به فقدان عزیزان وجود ندارد. شیوه تجربه غم و اندوه افراد به اندازه اثر انگشت آن ها، منحصر به فرد است.
وقتی اندوهگین می شوید از لحظه حال و اکنون خارج می شوید و این بر میزان تمرکز شما تأثیرگذار است. بنابراین بر توانایی ها و عملکرد عادی فرد نیز تأثیر گذار خواهد بود.

 دچار فراموشی می شوید و ممکن است سررشته یک موضوع را حین یک مکالمه، گم کنید. اندوه همچنین الگوهای غذا خوردن و خواب فرد را مختل می کند و فشار تلاش برای کنار آمدن با احساسات ناشی از اندوه می تواند باعث ایجاد سردرد و بیماری های دیگر ناشی از استرس و تنش شود.

 همانطور که فرد به تدریج به حس تعادل برمی گردد، غم و اندوه می تواند به صورت نوسان دار برگردد که توسط خاطرات و یادآوری ها ایجاد می شود.

افزایش خوش بینی

راه‌های افزایش خوش بینی

 

 بر اساس فواید و تأثیرات مثبتی که در مورد خوش بینی گفته شد شاید این سؤال برای بسیاری از مخاطبان پیش بیاید که چگونه می‌توان میزان خوش بینی را در خود تقویت کرد. ما در ادامه به چند راهکار مؤثر در این زمینه اشاره کرده‌ایم.

 

 1 - روی نقاط مثبت خود تمرکز کنید

 هیچ انسانی کامل نیست بلکه همه افراد در زندگی خود نقاط قوت و ضعف مختلفی دارند اما برای آنکه بتوانید همواره در زندگی خود رو به جلو حرکت کنید و در عین حال دیدگاه مثبتی به زندگی خود داشته باشید لازم است که با افزایش خودآگاهی در مورد نقاط قوت خود بینش بیشتری به دست بیاورید و به جای تمرکز بر نقاط ضعف روی توانایی‌هایتان تمرکز کنید تا بتوانید هر روز در جهت تقویت آن‌ها تلاش کرده و برای پیشرفت خود کاری انجام دهید.

 

 2 - در مورد رویدادهای مثبت آینده تصویرسازی ذهنی داشته باشید

 وقتی که شما انجام کاری را تصور می‌کنید همان بخش‌هایی از مغز که در انجام واقعی آن کارها فعال می‌شوند شروع به فعالیت می‌کنند.

 در نتیجه تصویرسازی ذهنی در مورد اعمال و رویدادهای مثبت می‌تواند به شما کمک کند تا حقیقتاً هیجانات مثبتی را در خود ایجاد کرده و ذهنتان را نیز برای دست‌یابی به اهداف آینده آماده نگه دارید.

 

 3 - همواره به یاد داشته باشید که فردا روز دیگری است

 همیشه این موضوع را در نظر داشته باشید که هیچ زمانی فرصت‌های شما به پایان نمی‌رسند و تا زمانی که شما امیدوار باشید می‌توانید فردای بهتری را برای خود بسازید. در نتیجه اگر امروز با شکست مواجه شدید به این فکر کنید که چه زمینه‌های دیگری برای موفقیتتان وجود دارد.

 توجه داشته باشید که هر انسانی توانایی‌های منحصر به فرد خود را دارد که اگر به درستی کشف شود می‌تواند او را به موفقیت برساند. در نتیجه شکست‌های امروز تنها نتیجه شناخته نشدن استعدادهای شما و پرورش نیافتن آن‌هاست.

 

 4 - گفت‌وگوهای درونی خود را بهبود ببخشید

 ما در هر لحظه در ذهنمان در حال گفت‌وگو با خود هستیم. اگر این گفت‌وگوی درونی سرشار از موارد منفی و ناامید کننده باشد در زندگی روزمره ما نیز تأثیر گذاشته و از ما یک فرد بدبین می‌سازد. از آنجایی که افکار و مکالمات درون ذهن ما به طور خود آیند و غیرعمد به وجود می‌آیند در بسیاری از مواقع ما نسبت به آن‌ها آگاهی نداریم و متوجه تأثیرات منفی آن‌ها نیستیم.

 به همین خاطر لازم است که برای پرورش خوش بینی در خود توجه بیشتری به این افکار داشته باشید و در جهت اصلاح آن بکوشید.

در دسترس 24/7
ما همیشه آماده کمک به شما هستیم