خیانت زناشویی

مشاوره خیانت همسر
مشاوره خیانت همسر تلفنی و حضوری، برای زوج هایی کاربرد دارد که با مشکل خیانت مواجه شده‌اند یا نسبت به خیانت همسرشان دچار ترس و تردید هستند. فردی که مورد خیانت واقع می‌شود دچار احساس ناامنی، خشم، شوک و سردرگمی می‌گردد. مسلما در این شرایط تصمیم گیری منطقی برای زندگی بسیار دشوار بوده و ممکن است مرتکب اشتباهات جبران ناپذیری شوید پس باید پیش از هر کاری به خودتان زمان بدهید تا آمادگی پذیرش این موضوع را به دست آورید. با استفاده از خدمات مشاوره خیانت همسر این امکان مهیا می‌شود که با ریشه یابی اصولی دلایل خیانت همسرتان، به تدریج موفق شوید کنترل و مدیریت شرایط را در دست بگیرید و بهترین تصمیم را عملی کنید.

خیانت میتواند باعث ایجاد زخم های ریشه دار، بی اعتمادی و به طور کلی کاهش اعتماد به نفس در افراد درگیر شود. اگر خیانت به درستی رسیدگی و درمان نشود، می تواند به شکل جبران ناپذیری به روابط آسیب برساند و احتمالاً منجر به جدایی یا طلاق شود.

خیانت میتواند احساس تنهایی، ویرانی، حسادت، گیجی، عصبانیت، درماندگی و ناامیدی را در فرد ایجاد کند. هنگامی که این اتفاق چندین بار رخ دهد، می تواند در قربانی احساس کینه و بی اعتمادی نیز ایجاد کند. این تمام چیزی است که برای شکست رابطه و یا جدایی یا طلاق لازم است. به همین دلیل درمان خیانت موضوع مهمی است که نباید نادیده گرفته شود. خوشبختانه بسیاری افراد با استفاده از مشاوره خیانت همسر، نتایج خوبی گرفته اند.

آوای سعادت

خیانت زناشویی

جدیدترین مقالات روانشناسی خیانت زناشویی

دلیل خیانت زنان

خیانت برای فردی که خیانت دیده است دردناک است. اما باید گفت خیانت ممکن است برای فرد خائن هم دردناک باشد. چرا که خیانت او فقط خیانت به همسر نیست. بلکه خیانت به خودش، فرزندانش و زندگی اش هم هست.

افراد به جای اینکه به دنبال راهکاری باشند که مشکلات رابطه را برطرف کنند. تصمیم می گیرند که خیانت کنند. اینکه یک خانم دلیل خیانت را چه می گوید مهم نیست. اینکه چه توجیه و استدلالی می آود مهم است.

همانطور که گفتیم خیانت می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد اما در یک تحقیق میدانی وقتی از چندین خانم سوال شد که چرا خیانت کردید؟ چند دلیل کلیدی در میان صحبت هایشان بود:

1- خیانت کردم چون همسرم لیاقت تعهد من را ندارد و دوستش ندارم.

2- من شوهرم را دوست ندارم مجبورم کنارش باشم چون میترسم که طلاق بگیرم. پس این را حق خود می دانم که با کسی که دوستش دارم باشم.

3- برخی ها زندگی را به دو دسته تقسیم کرده بودند. مردی را برای زندگی و مردی را برای عشق بازی. و با دوپاره کردن زندگی خود را توجیه می کنند.

4- برخی دیگر گفته بودند: خیانت کردم چون من ادم بدی هستم. 

تنوع طلبی مردان

تنوع طلبی در مردان موضوع عجیبی نیست. اکثر خانم ها از توجه همسرشان به زنان دیگر گله مند هستند. برخی از مردان به تنوع طلبی دچار هستند و توجه زیادی به زنان دیگر دارند.

آیا شما هم تا به حال این حس را تجربه کرده اید؟ تا به حال توجه همسرتان به زنان دیگر را متوجه شده اید؟ بعد از دیدن چنین رفتاری از همسرتان چه واکنشی نشان می دهید؟

بدون شک اغلب خانم ها با دیدن چنین رفتاری در همسرشان به او شک می کنند. در چنین شرایطی، اولین چیزی که به ذهن خطور می کند خطر خیانت همسراست.

وقتی متوجه می شوید همسرتان به زنان دیگر توجه می کند ممکن است با خود فکر کنید دیگر برایش جذاب نیستید. ممکن است تصور کنید همسرتان می خواهد به شما خیانت کند اما همیشه اینطور نیست.

تنوع طلبی در مردان همیشه پیش بینی کننده خیانت نیست. برای اینکه بتوانید راه حلی پیدا کنید باید حقیقت را کشف کنید. در صورتی که حقیقت را متوجه نشوید، شک تمام وجود شما را فرا می گیرد. برای اینکه بتوانید بفهمید دلیل رفتار همسرتان چیست نیاز به شواهد دارید. از طریق این شواهد و نشانه ها می توانید خیانت را پیش بینی کنید و به موقع اقدام کنید.

نشانه های خیانت

تشخیص زمینه های خیانت

مشاور با بررسی شرایط خانوادگی، اصول تربیتی، عوامل خارجی و … این رفتار را ارزیابی می‌کند. مشاور عوامل درونی این رفتار از قبیل: نیازها، ترس‌ها، توقعات، طرح‌واره‌ها، باورها و … را ارزیابی می‌کند. روانشناس طی گفت‌وگو و مصاحبه بالینی علل اصلی رفتار را تشخیص می‌دهد. روانشناس نه این فرد را آدم بدی قضاوت می‌کند  نه همسرش را مقصر می‌داند  بلکه روانشناس هم مشخص می‌کند که چگونه فرد در این موقعیت برای این اقدام تحریک شده است؟  و هم کیفیت عملکرد همسر به‌عنوان یک همراه و همدل را ارزیابی می‌کند که تا چه اندازه این امنیت خاطر را برآورده کرده است؟ مشاور برآورد می‌کند، نیاز به امنیت فرد تا چه حدی در کنار همسرش برآورده شده است. افراد از لحاظ مراقبت در برابر رهایی، تهدید، تحقیر، طرد، مقایسه، سرزنش، زورگویی و خطر به احساس امنیت نیاز دارند. مهم است که نیاز به محبت هر فرد تا چه اندازه تأمین شود. روانشناس تأثیر محبت کم یا افراطی را ارزیابی می‌کند، اثر دوست داشتن‌های شرطی را در این فرد مشخص می‌کند و طی روال درمانی روحیه فرد را مدیریت می‌کند. ارتباط عاطفی و بین فردی پرتویی از قدرت یک فرد و جنبه‌ای از هویت اوست که بتواند آن را شکوفا کند. اگر فرد در ارتباط با همسرش به احساس توانمندی و کفایت دست یابد به آرامش می‌رسد و اگر در مردابی از حمایت افراطی، عدم رسیدگی، کنترل افراطی، موقعیت خطرناک، بدون فرصت کوشش و خطا گیر کرده باشد؛ به احساس رضایت شخصی نخواهد رسید و در دید دیگران احساس ناتوانی می‌کند.

پیامدهای خیانت زناشویی

عوارض و آسیب های خیانت در روابط زناشویی

پیمان شکنی، زمینه‌ ی فقدان های بسیاری خواهد بود. فقدان احساس امنیت فقدان پیش‌بینی پذیری و برنامه‌ریزی برای آینده رابطه، از دست رفتن رویاپردازی برای رابطه زناشویی فقدان اعتماد متقابل فقدان احترام متقابل فقدان موارد خاص و منحصر به فرد که در رابطه دو نفره فقط تجربه شده است. مانند رابطه جنسی، رابطه عاشقانه و بیان درونی ترین افکار و احساسات.

دلایل خیانت به همسر

چه عواملی زمینه خیانت همسر را افزایش می دهد؟

زمانی که در زندگی زناشویی خیانتی اتفاق می‌افتد، طرفین معمولا موقعیت را صرفا از دریچه نگاه خود تحلیل می‌کنند. به عنوان مثال بسیاری از مردها بحث سردمزاجی همسر خود را عنوان کرده و بسیاری زنان از عدم توجه و محبت مردان خود شکایت می‌کنند. اما حقیقت این است که عوامل زیادی در خیانت همسر نقش دارند و در بسیاری از موارد هم فرد قربانی و هم فرد خطاکار در مسئله خیانت نقش دارند. در واقع هر یک کم و بیش در مسئله خیانت سهمی ایفا می‌کنند. به طور کلی از عوامل اصلی خیانت می‌توان به عدم عشق ورزی و برآورده کردن نیازهای عاطفی یا احساسی فرد توسط همسر، بی توجهی به نیازهای جنسی همسر، اختلالات روانشناسی، شخصیتی یا رفتاری در فرد خطا کار، خشم نسبت به همسر و انتقام گرفتن از او، تنوع طلبی و ازدواج اجباری اشاره کرد. با دریافت مشاوره خیانت همه‌ی این مسائل قابل حل هستند.

علت خیانت های زناشویی

دلایل خیانت از منظر مشاوره خیانت های زناشویی

یک موضوع مهم در مشاوره خیانت های زناشویی کشف دلیل اصلی خیانت است. اما به طور کلی خیانت به دلایل بیشماری اتفاق می افتد. یک دلیل اصلی ممکن است عدم رضایت از رابطه باشد. یک رابطه موفق اغلب به این معنی است که هر دو نفر احساس ثبات و امنیت می کنند. همچنین یک رابطه موفق به صمیمیت جسمی و عاطفی نیاز دارد. کمبود در این زمینه ها میتواند سطح رضایت از رابطه را کاهش دهد. عدم رضایت از رابطه می تواند احتمال خیانت زن یا مرد را بیشتر کند. البته رابطه جنسی خارج از ازدواج همیشه به دلیل عدم رضایت رخ نمی دهد. یک نفر ممکن است به دلیل ناراحتی شخصی وارد یک رابطه شود. آنها ممکن است این کار را برای افزایش اعتماد به نفس یا تمایل به یک تجربه جنسی جدید انجام دهند. بعضی دیگر به دنبال صمیمیت عاطفی رابطه ای را آغاز می کنند.

اهمیت مشاوره خیانت

مزایای مشاوره تلفنی خیانت همسر

مشاوره تلفنی خیانت همسر یکی از انواع خدمات تخصصی در حیطه مشاوره خانواده است که می تواند با صرف کمترین هزینه و در اسرع وقت خدمات حرفه ای روانشناسی را برای حل مشکل شما ارائه دهد. یکی از دلایل اصلی خیانت همسر عدم تفاهم است این عدم تفاهم به معنای نداشتن دنیای مشترک در حیطه‌های مختلف جنسی، عاطفی، خانوادگی، فرهنگی و غیر می‌تواند به راحتی چارچوب یک زندگی مشترک را زیر سوال ببرند. از آنجایی که دیدگاه کلی نسبت به انجام مشاوره خیانت همسر دیدگاه مثبتی محسوب نمی شود، بسیاری از افراد در زمان مشاوره حضوری نمی‌توانند به راحتی و بدون شرم و خجالت به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود بپردازند. به همین دلیل مشاوره تلفنی خیانت همسر می تواند یک زمینه مساعدی را برای انجام مشاوره خیانت فراهم کند و یک فضای امنی برای مشاوره به وجود آورد که شما بتوانید به راحتی حتی با یک تماس از یک فرد متخصص در زمینه مشکل خود کمک بگیرید و از خدمات درمانی تخصصی بهره مند شوید. مشاوره تلفنی خیانت همسر ممکن است برای خیانت عاطفی،خیانت مالی، خیانت اینترنتی صورت بگیرد. مشاوره تلفنی خیانت همسر می‌تواند دلایل ناگفته خیانت همسر را برای شما روشن کند و به شما یادآوری خواهد کرد که زمینه های آسیب پذیر موجود در رابطه تان که منجر به وقوع خیانت شد کدام است.

دلایل خیانت مردان

دلایل خیانت مردان

 1 - عزت نفس پایین در مرد که ممکن است به دلیل یک تجربه تلخ در او ایجاد شده باشد و بخواهد این کمبود را با خیانت جبران کند.

 

 2 - برون گرایی بالا در مرد و داشتن مهارت‌های ارتباطی قوی در ارتباط با جنس مخالف

 

 3 - زنانی که بیش از حد به مادیات زندگی اهمیت می‌دهند و از همسر خود غافل می‌مانند ممکن است زمینه را برای بروز خیانت در همسرشان ایجاد کنند.

 

 4 - وابستگی به همسر به صورت افراطی. به گونه‌ای که مرد گمان کند همسرش تحت هیچ شرایطی او را ترک نخواهد کرد.

 

 5 - استقلال زیاد زن باعث می‌شود مردان فکر کنند نمی‌توانند از زن خود حمایت کنند و همسرش نیازی به او ندارد. در واقع مردان با حمایت از همسر خود احساس مهم و خاص بودن می‌کنند.

 

 6 - ایثارگری بیش از حد در زن و نادیده گرفتن نشانه های خیانت مردان

 

 7 - مردی که به بلوغ عاطفی و فکری نرسیده است نمی‌تواند فردی متعهد در رابطه باشد چنین مردی درک نمی‌کند که خیانت منجر به آسیب دیدن شریک زندگی‌اش می‌شود.

 

 8 - ناکامی در نیازها و آسیب‌های دوران کودکی مانند بی توجهی پدر و مادر، سوء استفاده عاطفی، جسمی یا کودک آزاری جنسی باعث می‌شوند که فرد در دوران بزرگسالی دچار مشکلاتی در ایجاد صمیمیت در روابط خود با همسرش شود و نتواند تمام و کمال به کسی متعهد بماند.

 

 9 - ازدواج اجباری یا سخت گیری بیش از حد خانواده در مسائل مذهبی

 

خیانت همسر

تعریف خیانت همسرتجارب بالینی و مشاوره های تلفنی و حضوری حاکی از این است که مسئله خیانت زناشویی در ایران رواج دارد. این مسئله و بحران را با نام های دیگری مانند بی وفایی، روابط فرا زناشویی، عهدشکنی، مثلث سازی عاطفی و… می‌توان نام برد.

گاهی خیانت در زندگی مشترک با یک شیطنت و بازیگوشی خیلی ساده شروع می‌شود و این اتفاق خیلی ساده رابطه ها و برخوردهای بعدی را ایجاب می‌کند و درنهایت منجر به خیانت به همسر خود می‌شود.
زن و شوهر برداشت و ذهنیت های متفاوتی از این اتفاق دارند اما در بیشتر مواقع شاهد این اتفاق هستیم که خیانت منجر به جدایی و از هم پاشیدگی بنیان خانواده می‌شود.

مشاوره خیانت همسر (تلفنی ، آنلاین )

مشاوره خیانت چگونه به برقراری تعامل سازنده در رابطه کمک می کند؟اگر آشفتگی های هیجانی شما و همسرتان با هم ترکیب شوند، آشفتگی و پریشانی موجود در رابطه به اوج می رسد. وقتی شما می توانید گفتگوی سازنده ای داشته باشید همسرتان نمی تواند و وقتی او احساس می‌کند که می تواند به شما نزدیک شود و پاسخ سازنده ای بدهد شما نمی توانید. بعلاوه، احساساتی را که هر یک از شما در هر لحظه تجربه می کنید، میتواند شروع کننده احساس ها و هیجان های شدید و دشواری در طرف مقابل شود.
برای جلوگیری از وقوع چنین تعامل های ناکارآمد که بعد از وقوع خیانت در رابطه تجربه میکنید به کارکرد مثبت تعامل های خود که در ادامه به آن اشاره می شود بیندیشید تا بتوانید شرایط لازم برای برقراری گفتگوی کارآمد و سازنده را فراهم نمایید.
در دسترس 24/7
ما همیشه آماده کمک به شما هستیم