مشاوره روانپزشکی آنلاین

مشاوره روانپزشکی تلفنی آنلاین چیست؟مشاوره روانپزشکی تلفنی آنلاین شکلی از مشاوره در حوزه روانپزشکی است که امروزه طرفداران مخصوص به خودش را دارد. امروزه که اتصال به اینترنت و دنیای ارتباطات گسترش یافته و تقریبا عده زیادی از افراد به وسایل ارتباط مجازی دسترسی دارند، تقریبا انجام همه کارها به صورت آنلاین ممکن است.

شاید تا پیش از عصر ارتباطات، هیچکس فکر نمی‌کرد که ارتباط با یک پزشک از راه دور ممکن باشد؛ اما امروزه روش‌های ارتباط آنلاین یا تلفنی به حوزه روان درمانی و روانپزشکی هم وارد شده است و عده زیادی از این روش استفاده می‌کنند. مشاوره روانشناسی تلفنی آنلاین بنا به درخواست و تمایل بیماران در بستر اینترنت و به کمک یکی از وسایل ارتباط جمعی یا اپلیکیشن‌ها مخصوص این حوزه انجام می‌گیرد.

در مشاوره روانپزشکی تلفنی آنلاین معمولا پزشک از طریق تماس اینترنتی با بیمار ارتباط برقرار می‌کند و کار ویزیت و تشخیص را انجام می‌دهد. مدت زمان مشاوره روانپزشکی تلفنی آنلاین معمولا بین یک ربع تا بیست دقیقه است. کار روانپزشک آنلاین دقیقا با همان کیفیت مراجعه حضوری انجام می‌گیرد و همه مواردی که در مراجعه حضوری رعایت می‌شود، برای درمان تلفنی آنلاین هم به کار گرفته می‌شود.