زندگی مثبت

داشتن سبک زندگی مثبت1 - هرشب هفت تا هشت ساعت بخوابید.
برای داشتن انرژی کافی برای روزهای پرمشغله کاری، نیاز به خواب کافی دارید. کمبود خواب با بسیاری از بیماری‌ها در ارتباط بوده و بر عدم توانایی کنترل احساسات نیز مؤثر است.
خواب کافی به شما صبر لازم و توانایی درک احساسات را برای حفظ رابطه‌ای خوب با اطرافیان، صرف نظر از وضعیت احساسی‌تان، می‌دهد.

اگر مشکلات خواب مزمن دارید، این موضوع را با پزشک درمیان بگذارید. احتمالاً بتوانید با اعمال تغییراتی در رژیم غذایی و سبک زندگی‌تان، کیفیت خواب‌تان را بهبود ببخشید؛ همچنین می‌توانید از مواد دارویی و یا گیاهی برای داشتن خواب بهتر کمک بگیرید.

2 - روزانه ورزش کنید.
ورزش می‌تواند خشم شما را با آزادکردن اندورفین‌ها، در لحظه، کاهش دهد. ورزش منظم باعث تنطیم کلی احساساتتان نیز می‌شود. پس از انجام تمرینات منظم حس خواهید کرد که در طول روز انرژی بیشتری دارید، که این موضوع سبب افزایش کارایی و صبرتان شده و برخوردتان با اطرافیان مناسب‌تر خواهد بود.

3 - رژیم غذایی سالم داشته باشید.
خوردن غذاهایی که درکنار مغذی بودن، شکر و چربی کمتری دارند، می‌تواند انرژی‌تان را افزایش داده، باعث بهبود سلامی‌تان شده و درکل حال و هوای شادتری را برایتان به ارمغان بیاورد.

غذاهای کاملی که تا جای ممکن کم فرآوری شده‌اند را انتخاب کنید. میوه، سبزیجات، گوشت سفید و حبوبات را بیشتر مصرف کنید. به آنها به چشم منبع انرژی برای تمام روز نگاه کنید که می‌تواند ابزار لازم را برای برخورد خوب با دیگران فراهم سازند.
ازغذاهایی مانند شکلات، نوشابه، کیک، دونات و انواع شیرینی‌ها، که باعث ایجاد مقادیر بالای انرژی در زمان کوتاهی می‌شوند و هیچ ماده مغذی را به بدنتان نمی‌رسانند، دوری کنید.