خطرات ازدواج با فرد مرزی

خطرات ازدواج با فرد مرزی

 

 ازدواج با فرد مرزی کار آسانی نیست و به دلیل شکل و سبک زندگی این افراد و کارکردهای مغزی‌شان، زندگی کردن و برقراری ارتباط با آن‌ها چندان راحت نیست.

 ازدواج با فرد مرزی که نسبت به درمان هم بسیار مقاومت می‌کند، می‌تواند مشکلات و مسائلی را به وجود آورد که زندگی مشترک را به تلخ‌کامی بکشاند. مشکلات ازدواج با فرد رزی را می‌توان به این شکل بیان کرد:

 

 1. ترس و وحشت در زندگی مشترک

 از جمله مشکلات ازدواج با فرد مرزی عدم ثبات احساسی فردی است که می‌‌تواند به طور مستقیم باعث ترس و وحشت در زندگی مشترک شود. اینکه دقیقا ندانید فرد مقابل شما در برابر موقعیت و شرایط گوناگون چگونه عکس‌العمل نشان می‌دهد، یک نوع نگرانی دائمی را برای شما به وجود می‌آورد.

 

 2. خطرات جانی فردی

 که اختلال شخصیت مرزی دارد به خودآزاری روی می‌آورد و سابقه خودزنی در او زیاد است. در این بین ممکن است شما نیز صدمات جسمی مختلفی را از سمت او دریافت کنید. 

 

3. فرآیند جدایی بسیار دشوار

 تصور کنید با فردی ازدواج کرده‌اید و به هر دلیلی ادامه زندگی با او را ممکن نمی‌دانید. در فرایند طلاق و جدایی نیز آن فرد به شدت شما را تحت فشار قرار می‌دهد و با روش‌های گوناگونی سعی در جلوگیری از رفتن و جدا شدن شما دارد.

 به نظر شما چقدر صدمه روحی می‌بینید؟ ازدواج با فرد مرزی به این دلیل که از تنهایی و طرد شدن به شدت هراس دارد بسیار دشوار خواهد. چراکه اگر نیاز به جدایی یا طلاق باشد، به شدت مقاومت کرده و یا به تهدید شما روی می‌آورد.

 

 4. عدم وجود ثبات در زندگی مشترک

 مهم‌ترین نکته در ازدواج و شروع زندگی مشترک، دستیابی به ثبات و آرامش است. چیزی که در ازدواج با فرد مرزی وجود ندارد و یا بسیار کمرنگ است. شاید چندان خوشایند نباشد، اما باید گوییم ازدواج با فرد مرزی بسیار پر چالش، پر دغدغه و آزاردهنده خواهد بود و بهتر است از این کار منصرف شوید.