ترس مردان از ازدواج

دلایل ترس مردان از ازدواج چیست ؟شاید اصلی‌ترین دلیل ترس مردان از ازدواج، سنگینی بار مسئولیت زناشویی و تامین هزینه های زندگی و تبعات مالی آن در صورت جدایی است.

1. هزینه‌های بالای شروع ازدواج
با افزایش توقعات و مصرف گرایی، سختگیری خانواده‌ها و جوانان برای شروع ازدواج بیشتر شده است. در شرایط اقتصادی کنونی به منظور تداوم حرکت رو به جلو چرخ زندگی باید به فکر تامین مسکن، خودرو، هزینه‌های مراسم ازدواج و مشتقات آن بود. همین موضوع به عنوان یکی از ترس های مردان از ازدواج شده است. در حالی که چنین تشریفاتی ضروری نیستند و جزء اهداف نادرست ازدواج قرار می‌گیرند.

2. ترس مردان از ازدواج | نداشتن شغل و پشتوانه مالی
علاوه بر هزینه‌های شروع زندگی، تامین هزینه‌های جاری و مدیریت آن نیز از جمله دلایل ترس‌های مردان از ازدواج است. نداشتن شغل ثابت، عدم اعتماد به نفس و ترس از شکست و خدشه دار شدن غرور آن‌ها، همه می‌تواند باعث ترس از ازدواج در مردان شود. زیرا پیامدها و تاثیر مشکلات اقتصادی بر خانواده به وضوح مشخص است.

3. تعهد بی چون و چرا
شاید این مسئله در مورد همه مردان صدق نکند. اما اکثر مردان، به نوعی ترس از تعهد در رابطه دارند. آن ها از اینکه بخواهند تمام محدودیت‌های ازدواج و همسرشان را بپذیرند، می‌ترسند. برای مردان ازدواج یعنی پایان آزادی و این تفکر اشتباه، به این دلیل است که آن‌ها اصول ازدواج درست و ملاک انتخاب همسر مناسب برای ازدواج را نمی‌دانند.

4. عدم توانایی مسئولیت پذیری
پسرانی که معمولا تا سنین بالا زیر نظر خانواده زندگی می‌کنند، مهارت های لازم برای ازدواج را نمی‌آموزند. در واقع مسئولیت پذیری در آن‌ها تقویت نشده، پس نمی‌توانند از پس مسئولیت‌های زندگی بر بیایند. حتی اگر هم ازدواج کنند، همچنان برای حل مشکلات خود به والدین شان وابسته خواهند بود.