افسردگی پس از زایمان

مشاوره افسردگی پس از زایمان

افسردگی پس از زایمان یکی از شایع‌ترین افسردگی‌ها بین خانم‌ها است که به دلایل مختلفی بروز می‌کند از جمله این دلایل می‌توان به این موارد اشاره کرد: سن‌ پایین، اختلالات تیروئید، سابقه‌ی افسردگی، سابقه‌ی افسردگی در هنگام بارداری، سابقه‌ی سقط جنین، مواجه شدن با مشکلاتی از جمله از دست دادن عزیزان در ماه‌‌ها اخیر بارداری، مشکلات با همسر، نداشتن حامی.

 همه‌ی این عوامل می‌توانند منجر به ایجاد افسردگی در خانم‌ها شوند. اما چه نشانه‌های حاکی از وجود افسردگی پس از زایمان در خانم‌ها است: احساس نگرانی و اضطراب بی‌خوابی‌های طولانی مدت عدم توانایی در تمرکز کردن احساس خشم نسبت به دیگران و یا حتی نوزاد خود احساس پوچی و ناامیدی افسردگی پس از زایمان چند هفته پس از زایمان شروع می‌شود و لازم است که برای درمان آن حتما اقداماتی صورت گیرد.

 یکی از بهترین روش‌ها برای درمان این اختلال گرفتن مشاوره افسردگی پس از زایمان است.

 مشاوره افسردگی پس از زایمان توسط روانشناسان صورت می‌گیرد، در جلسات مشاوره به مادران گفته می‌شود چگونه پیوند عاطفی خوبی با فرزندشان برقرار کنند، چطور در این برهه‌ی حساس از دیگران کمک بخواهند، چگونه به نحو احسنت از خودشان مراقبت کنند و چطور احساساتشان را بروز دهند. 

علاوه برتمام این نکات در مشاوره‌‌های افسردگی پس از زایمان تکنیک‌هایی به مادرها گفته می‌شود تا با به کارگیری آنها سلامت روانی خود و کودکشان را تضمین کنند.