افسردگی بعد از مرگ عزیزان

افسردگی بعد از مرگ عزیزان

 

 1 - تغییر در عادات غذایی:

 کم خوری و بی اشتهایی می تواند اثرات خلق و خوی پایین را تشدید کند و منجر به ادامه چرخه افکار و احساسات منفی شود.

 

 2 - کمبود انرژی:

 اگر فرد از افسردگی رنج ببرد معمولاً با از دست دادن کامل انرژی و خستگی مزمن روبرو شده و انگیزه یا انرژی لازم برای انجام کارهای عادی را نیز نخواهد داشت. میل خود را به زندگی از دست می دهند و قادر به کسب لذت از مسایل زندگی نیستند.

 

 3 - مشکلات خواب:

 یکی از اولین نشانه های افسردگی، اختلالات خواب یا تغییر در الگوی خواب است. افراد مبتلا به افسردگی اغلب گزارش می دهند که در خوابیدن، در خواب ماندن یا خواب بیش از حد مشکل دارند. همه این ها می تواند به چرخه افکار منفی و احساسات شکننده کمک کند.

 

 4 - تغییرات میل جنسی:

 معمولاً افراد در طول افسردگی با کاهش میل جنسی مواجه می شوند و علاقه خود را به رابطه جنسی و صمیمیت فیزیکی از دست می دهند. از سوی دیگر برخی از افراد برای مقابله با خلق و خوی پایین، تمایل جنسی بیشتری دارند و می خواهند رابطه جنسی بیشتری داشته باشند.

 

 5 - انزوای اجتماعی:

 افسردگی می تواند تأثیر قابل توجهی بر عملکرد اجتماعی داشته باشد که منجر به افزایش انزوای اجتماعی، گذراندن زمان کمتر با دوستان یا نادیده گرفتن سرگرمی ها و علایق، کلافگی و بی حوصلگی در محل کار و انواع مشکلات در زندگی شخصی یا خانوادگی می شود.

 

 6 - عزت نفس پایین:

 افراد مبتلا به افسردگی اغلب با عزت نفس پایین دست و پنجه نرم می کنند و نسبت به خود احساس منفی زیادی دارند. افسردگی در بین افرادی که سابق بر این افسردگی، از خود انتقادی یا اعتماد به نفس پایینی رنج می برده اند، شایع تر است.