اختلاف سطح تحصیلات در ازدواج

اختلاف سطح تحصیلات در ازدواجدر اکثر موارد زنان با تحصیلات بیشتر همسر خود راحت‌تر کنار می‌آیند. برای مثال بسیاری از زنان با مدرک تحصیلی دیپلم با مردانی که دارای مدرک کارشناسی یا بالاتر از آن هستند ازدواج می‌کنند و دراین باره کمتر با مشکل مواجه می‌شوند. اما هنگامی که شرایط برعکس باشد مردان سخت‌تر با شرایط سازگار می‌شوند.

اختلاف سطح تحصیلات در ازدواج می‌تواند چالش‌های زیادی را برای زوج‌ها ایجاد کند چرا که به نوعی اختلاف فرهنگی در ازدواج محسوب می‌شود. اختلاف زیاد بین سطح تحصیلات زوجین باعث می‌شود که آن‌ها درک و دیدگاه متفاوتی نسبت به مسائل مختلف داشته باشند.
این تفاوت‌ها در بسیاری از موارد به اختلاف‌نظرهای عمیق و تعارض‌هایی در طرفین می‌انجامند. اگر می‌خواهید با کسی ازدواج کنید که سطح تحصیلی متفاوتی نسبت به شما دارد، باید نکاتی را در نظر بگیرید تا احتمال اختلاف و مشکل را در آینده به حداقل برسانید.

رویارویی مردان و زنان سلطه طلب
مردان سلطه‌طلب درصورتی‌که در کنار زنی قرار بگیرند که او هم دارای همین صفات باشد معمولاً با مشکلات بیشتری مواجه می‌شوند چراکه هیچ‌یک از آن‌ها دوست ندارند که در جایگاه پایین‌تری قرار بگیرند.
به همین خاطر قبل از ازدواج لازم است که در مورد خصوصیات و صفات شخصیتی خود و همسرتان به شناخت و آگاهی بیشتری دست یابید. مراجعه به روانشناس کمک بسیاری در این زمینه به شما خواهد کرد