مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی

 

امروزه مشاوره تحصیلی با توجه به پیشرفت و تخصصی‌تر شدن دانش، مشاغل و کسب و کارها در هر حوزه تحصیلی اهمیت زیادی پیدا کرده است. 

هر کسی در زندگی تحصیلی خود با گزینش‌های زیادی روبروست و مشاوره تحصیلی در این میان نقش تاثیر گذاری در سرنوشت شما ایفا می‌کند. با انتخاب‌ صحیح، می‌توانید آینده تحصیلی و شغلی درخشانی را برای خود رقم بزند. حال سوال اصلی این است که چگونه می‌توان انتخاب‌های تحصیلی درستی داشت؟

 بهترین راه حل برای داشتن انتخاب‌ تحصیلی صحیح، شناخت استعداد‌ها، علایق و پتانسیل‌های خود و همچنین بررسی آینده تحصیلی و شغلی پیش رو است. پس تصمیم آگاهانه و منطقی رمز موفقیت می‌باشد. برای داشتن چنین انتخابی استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی بهترین راه حل است.

 کاربرد مشاوره تحصیلی تلفنی با توجه به تخصصی و پیچیده‌تر شدن دنیای امروزی نسبت به گذشته، پاسخگویی به سوالات و چالش‌های زندگی‌های امروزی نیاز به روش‌های نوین و حرفه‌ای تری دارد. مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری با آگاه کردن شما نسبت به آینده تحصیلی، کمک می‌کند تا به انتخابی صحیح دست یابید.

 از خدمات مشاوره تحصیلی می‌توان به برنامه ریزی درسی روزانه، معرفی بهترین منابع درسی، آموزش سبک مطالعه مفید، افزایش انگیزه تحصیلی، آموزش تکنیک‌های تست زنی، ارزیابی و نظارت بر پیشرفت تحصیلی و تعیین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت با توجه به توانایی‌های فردی و... اشاره کرد.

 چرا باید از مشاور تحصیلی کمک بگیریم؟ یکی از مسائلی که بسیاری از مراجعان و خانواده‌های آنان را دچار سردرگرمی می‌کند، چالش‌های تحصیلی پیش رویشان است که سبب تحمیل تنش بسیار زیادی بر روی افراد می‌شود. از این چالش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 1- انتخاب رشته سال 9 به 10 دبیرستان

 2- کنکور سراسری

 3- انتخاب رشته کنکور سراسری

 4- کنکور کارشناسی ارشد

 5- انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

 6- کنکور دکتری

 7- انتخاب رشته دکتری

 8- مصاحبه دکتری

 9- تغییر رشته تحصیلی در تمامی مقاطع از مهم‌ترین موارد نیازمند به مشاوره تحصیلی

 10- انصراف از دانشگاه

 11- تحصیل بدون کنکور

 12- تحصیل در خارج 

انجام اقدامات هیجانی در زمان قرارگیری در هر کدام از چالش‌های تحصیلی و عدم توجه به استعدادها، علاقه و مهارت‌های خود یا آینده پیش رو به سبب تصمیمی که گرفته‌اید، همان چیزی است که بسیاری از افراد را متحمل تنش‌های بزرگ در زندگی می‌کند.

 به همین دلیل ضروری است که تیپ شخصیتی، علایق و استعدادهای خود را علاوه بر شرایط زندگی و آیندۀ شغلی انتخابی‌تان در نظر بگیرید. اهمیت مشاوره روانشناسی در پیشرفت تحصیلی در مشاوره روانشناسی ابتدا با آموزش مهارت‌های کنترل استرس به شما کمک می‌شود تا در هنگام تنش‌ها و موقعیت‌های بحرانی بتوانید آرامش خود را حفظ کنید.

 سپس با استفاده از تست‌های روانشناسی و مصاحبه تشخیصی این امکان فراهم می‌شود تا به شناخت بهتری از شخصیت، هوش، استعداد، مهارت‌ها، شرایط زندگی و پتانسیل‌های خود برسید. یک فرد متخصص در زمینه روانشناسی به شما کمک می‌کند تا به خودشناسی دست یابید.

 سپس با توجه به تمامی این پارامترها و به واسطه مشاوره تحصیلی، آینده انتخاب‌های متفاوت شما بررسی می‌شود تا انتخابی آگاهانه و تصمیمی درست بگیرید. مشاوره تحصیلی در مدرسه دوران مدرسه یکی از مهم‌ترین سال‌های تحصیلی است چراکه عادت به درس خواندن و تقویت پایه‌های درسی در این دوران شکل می‌گیرند.

 به همین دلیل ضروری است که والدین با روش‌های صحیح به دنبال ارتقای پیشرفت تحصیلی فرزندانشان باشند. مشاوره تحصیلی تلفنی و آنلاین از بهترین گزینه‌ها برای کمک به پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان است. نحوه مدیریت کلاس یکی از مهم‌ترین کارهایی است که به درس خواندن دانش آموزان کمک می‌کند.

 مشاوره کنکور و انتخاب رشته دوران کنکور و بعد از آن انتخاب رشته، برای تمام افراد یک مرحله بسیار مهم در زندگی تلقی می‌شود چرا که مسیر آینده شغلی آنان را مشخص می‌سازد. هرچه رتبه کنکور بهتر باشد، انتخاب‌های بهتری نیز برای رشته دانشگاهی در دسترس قرار خواهد گرفت.

 رتبه خوب در کنکور نیازمند آگاهی از اصول صحیح درس خواندن و روش‌های تست زنی است. کمک گرفتن از مشاوره تحصیلی یکی از مهم‌ترین کارها برای موفقیت در کنکور و انتخاب رشته تلقی می‌شود مشاوره تحصیلی کنکور کارشناسی ارشد و دکتری پس از کنکور سراسری و اتمام دوره کارشناسی، افراد باید در کنکور کارشناسی ارشد و سپس کنکور دکتری شرکت کنند.

 مسلم است که هرچه سطح تحصیلی بالاتر برود، کنکور و وارد شدن به دانشگاه نیز سخت‌تر خواهد شد. نکته مهم دیگر این است که افراد در این دوره مشغله‌های دیگری همچون کار و مدیریت زندگی شخصی را نیز دارند و باید از وقت اندک خود برای درس خواندن بهترین استفاده را کنند. به همین دلیل ضروری است که از مشاوره تحصیلی کمک بگیرند.

 مشاوره تحصیلی خارج کشور درس خواندن در خارج کشور اصول و قواعد خاص خود را دارد و مسلما نمی‌توان به راحتی در کشورهای دیگر شروع به درس خواندن کرد. اما شما می‌توانید با کمک گرفتن از مشاوره تحصیلی، از شرایط درس خواندن در خارج کشور آگاهی کسب کرده و حتی بورسیه شوید.

 مشاوره پایان نامه و آزمون‌های زبان افراد در پایان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری ملزم به ارائه پایان نامه هستند تا از آن مقطع فارغ التحصیل شوند. معمولا افراد در این زمینه هیچ تجربه‌ای ندارند و دچار نگرانی خواهند شد. همچنین ورود به مقطع دکتری و تحصیل در خارج کشور به یک مدرک زبان معتبر نیاز دارد.

 با کمک گرفتن از یک روانشناس در حوزه تحصیلی می‌توانید این مرحله را نیز با موفقیت بگذرانید. مزیت مشاوره تحصیلی تلفنی چیست؟ دسترسی به مشاوران متخصص و با تجربه در زندگی‌های امروز با توجه به سرعت زندگی، کمبود وقت، هزینه‌های رفت و آمد و... نیازمند صرف هزینه، وقت و انرژی زیادی است. 

مشاوره تلفنی یک راه حل مناسب برای برطرف کردن این مشکلات می‌باشد. در صورتی که نگران از دست دادن زمان ارزشمند خود هستید و نمی‌خواهید زمان زیادی را در رفت و آمد یا نوبت انتظار باشید، مشاوره تحصیلی تلفنی گزینه مناسبی برای شماست. در نتیجه می‌توانید در هر زمان و مکانی از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید.