خواستگاری از پسر مورد علاقه

خواستگاری از پسر مورد علاقه که چطور این کار را انجام دهیم

 

آیا خواستگاری از پسر مورد علاقه درست است؟ جواب این است که محدودیتی وجود ندارد. بهترین قسمت در مورد خواستگاری از مرد مورد علاقه این است که اینبار شمایید که تصمیم می گیرید چه موقع این اتفاق بیفتد.

 از آنجایی که خواستگاری از مردان به نوعی یک اتفاق نسبتاً نامعمول است، می تواند جذابیت هایی برای کشف رابطه برای هر دو طرف داشته باشد. بنابراین هیچ قانون یا پروتکل از پیش تعیین شده ای وجود ندارد. همین امر می تواند آزادی عمل و خلاقیت بیشتری برای ترتیب دادن یک خواستگاری به شیوه ای زنانه فراهم کند.

 در این مقاله با اینکه چطور از پسر مورد علاقه تان خواستگاری کنید، آشنا خواهید شد. آیا خواستگاری وظیفه ای صرفا مردانه است؟ 

هنوز بسیاری از مردم مطمئن نیستند که آیا خواستگاری از پسر درست است یا غلط. قرن بیست و یکم است و ما به برابری زن و مرد اعتقاد داریم. سنت معتقد است که این رسم مردانگی است که ابتدا مرد برای خواستگاری پا پیش بگذارد. اکنون سناریو تغییر کرده است.

 هرچند مردم با شنیدن داستان های خواستگاری دختران از پسر موردنظرشان، متعجب می شوند بهرحال خواستگاری دختر از یک پسر کاملاً درست است. نکات مهم برای خواستگاری از پسر مورد علاقه اگرچه، عمل خواستگاری اصولا به عنوان یک تصمیم مردانه شناخته می شود، شما به عنوان یک دختر هرگز نباید در انجام این کار مردد باشید.

 امروزه دختران در تمام زمینه های زندگی پیشتاز هستند. بنابراین اگر شخص کامل و مناسب خود را پیدا کرده اید پیش بروید و از او خواستگاری کنید. فقط قبل از اینکه در قلب خود را به سمت مرد موردعلاقه خود باز کنید، به چند نکته مهم بهتر است که توجه داشته باشید.

 در اینجا لیستی از مواردی که می توانید در نظر بگیرید را نام برده ایم.

 1- زمان مناسب برای خواستگاری از پسر مورد علاقه انتخاب یک مناسبت خاص برای بیان احساسات، خواستگاری را آسان تر می کند. ممکن است برخی از روزهای مهم مانند روز تولد، شب سال نو یا هر مناسبت سرگرم کننده دیگری را انتخاب کنید تا به او بفهمانید که دوستش دارید. روزی که برای اولین بار او را ملاقات کردید هم می تواند تاریخ ایده آلی برای خواستگاری باشد

 2- مکان مناسب برای خواستگاری از پسر مورد علاقه برخی از مردان ممکن است در مورد بعضی مسایل بسیار حساس باشند. از جمله محل های پر رفت و آمد و شلوغ را دوست ندارند. بنابراین از خواستگاری در مکان شلوغ خودداری کنید. خواستگاری در یک مکان شلوغ ممکن است هر دوی شما را در وضعیت نامناسبی قرار دهد. جاهایی مانند مراکز خرید، کافی شاپ ها و تئاترها مکان مناسبی برای طرح پیشنهاد نیستند. جایی را انتخاب کنید که ساکت و آرام باشد. اطمینان حاصل کنید محلی که برای ارائه پیشنهاد خود انتخاب کرده اید از حریم خصوصی برخوردار باشد. مکانهایی مانند باغ های بزرگ تفریحی می تواند برای خواستگاری از یک پسر مناسب باشد

 3- خواستگاری را رمانتیک و به یاد ماندنی کنید ممکن است کلیشه ای به نظر برسد اما نشستن روی زانو و خواستگاری از فرد مورد علاقه، هنوز هم بسیار عاشقانه تلقی می شود. با این کار احتمالا تحت تاثیر قرار می گیرد و ممکن است همانجا عشق خود را اگر وجود داشته باشد، به شما ابراز کند. برای ادامه ی گفتگو می توانید درباره ی روز اول ملاقاتتان مسایلی خوشایند پیدا کنید و برای یاداوری مطرح کنید. خاطرات خوب می تواند هر دوی شما را مشتاق تر کند. پیشنهاد شما باید پرشور و عاشقانه باشد. جواب بله یا نه تا حدی به نحوه ی پیشنهاد شما هم بستگی دارد.

 4-پیشنهادتان را بدرستی مطرح کنید قبل از طرح سوال و پیشنهاد آرام باشید. از او بخواهید که توجه کامل نشان دهد زیرا می خواهید چیز مهمی به او بگویید. او را برای لحظه ی طرح پیشنهاد آماده کنید. سپس سوال را مطرح کنید. به چشمان او نگاه کنید و احساسات خود را بازگو کنید. به او بگویید که او را دوست دارید و چرا او را انتخاب کرده اید. از او بپرسید که در مورد رابطه با شما چه فکری می کند. ممکن است برای هضم آنچه شما گفتید و برای جواب دادن، به مدتی زمان نیاز داشته باشد. او را مجبور نکنید پیشنهاد شما را بپذیرد. ممکن است برای این هم به زمان بیشتری احتیاج داشته باشد

 5-به نامه نگاری عاشقانه هم فکر کنید در عصر ایمیل و رسانه ، نامه نوشتن چندان مرسوم نیست اما می توان احساسات قلبی را با ظرافت از طریق کلمات نوشتاری منتقل کرد. اگر به بیان کلامی مستقیم، حس ناخوشایندی دارید همیشه می توانید از یک نامه عاشقانه استفاده کنید. هنگام نوشتن نامه عاشقانه نیازی به استفاده از چرب زبانی ندارید. هرچه می خواهید به او منتقل کنید فقط به سادگی بنویسید. احساسات خود را روی کاغذ بیاورید. به این شکل وقت کافی خواهد داشت تا به پیشنهاد شما فکر کند. این شیوه، کار را برای شما نیز آسان تر خواهد کرد.

 6-آماده نه شنیدن باشید خود را برای طرد شدن نیز آماده کنید. شخصی که دوستش دارید نیاز و اجباری به دوست داشتن شما ندارد. به تصمیم او احترام بگذارید. اگر قرار است او با شما باشد، به هر حال تصمیمش را مطرح می کند. اگر احساس می کنید که هنوز برای پذیرفتن جواب منفی زود است، می توانید به روش های دیگر متقاعد کردن فکر کنید. در مورد رد شدن پیشنهاد خود برای مرحله دوم با شیوه ای دیگر فکر کنید. در غیر این صورت جواب رد را قبول کنید و به مسیر زندگی ادامه دهید.

 7-به راه های خلاقانه فکر کنید شروع یک رابطه تصمیم ساده ای نیست. برای دو انسان بالغ طول می کشد تا با سرعت و علاقه ی برابر درگیر یک رابطه ی عاطفی شوند. بدانید چه موقع زمان مناسبی برای هر دوی شماست که در یک فضای ذهنی مناسب برای این تصمیم مهم قرار داشته باشید. مهم نیست دقیقا چه روزی را انتخاب می کنید فقط مطمین شوید که به روزی خاطره انگیز و ماندگار تبدیل خواهد شد.

 آرزوی هرکسی است که از عشق زندگی اش به روشی خلاقانه خواستگاری کند. بنابراین به چند روش خلاقانه و جالب برای پیشنهاد دادن فکر کنید. ایده های جالب برای خواستگاری از پسر مورد علاقه در ادامه چندین ایده ی جالب ذکر شده است. اگر احساس خاصی به کسی دارید به جای اینکه آن را در قلب خود پنهان کنید، جایی برای مطرح کردن آن در رابطه باز کنید. دختران ممکن است در خواستگاری از پسر تردید کنند زیرا آنها ممکن است نه روشش را بدانند و نه حتی از واکنش پسر مطمین باشند.

 واقعیت این است که مردان نیز موجوداتی احساسی هستند و هیچ بعید نیست پس از یادگیری نحوه خواستگاری، بلاخره بتوانید با پسر رویایی خود قرار بگذارید. اطلاعاتی که از ویژگی های مرد مورد علاقه اتان بدست اورده اید بسیار مهم است. کمک میکند بفهمید وقتی به خواستگاری او می روید چه احساسی خواهد داشت. قبل از اینکه آن کلمات طلایی را به او بگویید، در مورد سوابق ، انتخاب ها و خلق و خوی او تحقیق کاملی کنید.

 1- ظرافت در خواستگاری از پسر مورد علاقه روز خواستگاری روز اوست و وظیفه ی شماست که همه چیز را به بهترین نحو عملی کنید. روی سرگرمی های مورد علاقه او تمرکز کنید و برنامه را پیرامون همان علایق پیش ببرید. بعضی اوقات به دلایل ذهنی و مشغله های فکری از نظر جسمی خسته ایم و برای چنین اقدامات مهمی نمیتوانیم به قدر کافی حضور رضایت بخشی داشته باشیم. در چنین شرایطی چاره ای جز استفاده از فضای مجازی برای ما باقی نمی ماند.

 2- خواستگاری از پسر مورد علاقه با شوخ طبعی اگر شما شوخ طبع هستید و پسری که می خواهید به او پیشنهاد بدهید هم طبع شوخی داشته باشد، انجام یک پیشنهاد خنده دار می تواند ایده ی خوبی به نظر برسد. می توانید یک چک نویس خنده دار درست کنید و به او بدهید. پیشنهاد را در جعبه ای هیجان انگیز پنهان کنید. یک پیشنهاد خنده دار را روی صفحه لپ تاپش بچسبانید یا یک عکس خنده دار را کلیک کنید و با اضافه کردن یک پیشنهاد به آن، روی ابزارهای مجازی اش به اشتراک بگذارید.

 

 بهترین روش خواستگاری از پسر مورد علاقه چیست؟

 اگر قصد دارید از پسری خواستگاری کنید، فقط کافیست مقداری اعتماد به نفس برای طرح خواسته اتان داشته باشید. به چشمان او نگاه کنید و با لبخند بگویید که او را دوست دارید. احساس هیجان را در او برانگیخته کنید تا از احساساتی که نسبت به شما دارد صادقانه صحبت کنید. یک دختر می تواند با نشان دادن ظرافت و شیوه ی خاص خود به پسر نشان دهد که علاقه مند است از او خواستگاری کند. چسبنده بودن دائمی و مدام اطراف او چرخیدن روش درستی نیست.

 سعی کنید با خانواده و دوستانتان هم وقت بگذرانید. در مورد تعهد در طول زندگی و ازدواج با او بحث و گفتگو کنید. به او بگویید علاقه دارید با پسری ازدواج کنید که شخصیتی مثل او داشته باشد. برای خواستگاری از پسر مورد علاقه چه بگوییم؟ وقتی زنی از مردی خواستگاری می کند، بهتر است درباره ی مکنونات قلبی اش درباره ی او حرف بزند. اینکه دقیقا چه احساسی به او دارد و چه فکری درباره اش می کند.

 درباره ی اینکه چه توقع و انتظاری از رابطه اشان دارد سوال کند. از اشتیاق خود برای فراهم کردن ارامش و سعادت او و همچنین خانواده اش حرف بزند. قبل از اینكه از یك پسر بخواهید با شما رابطه برقرار كند، ابتدا مطمین شوید كه آیا او واقعاً شما را به همان میزان دوست دارد یا نه. در مورد احساسی که نسبت به او دارید صادق باشید. به او بگویید که پسر خوبی است و شما می خواهید با او در ارتباط بیشتری باشید. از او بپرسید که در این باره چه نظری دارد. نشان دادن علاقه به پسر چطور باشد؟

 دختر می تواند از طریق حرکات مختلف به پسر نشان دهد که او را دوست دارد. او می تواند پسر را به دیدار خانواده و دوستانش ببرد. هر وقت افسرده یا ناراحت باشد، حضورش می تواند احساس بهتری در او ایجاد کند. همیشه می تواند از ویژگی های خوب شخصیتی اش قدردانی کند. همچنین او را با هدایای ویژه و حمایت عاطفی و روانی، شگفت زده کند. انجام دادن کارهای کوچک که منجر به خوشحالی می شود و تنظیم برنامه های آینده با زمان بندی مرد، می تواند راه حل های مناسبی برای نمایش علاقه به او باشد.

 عاشقانه ترین روش خواستگاری از پسر مورد علاقه برای خواستگاری از شخص به شیوه ای عاشقانه، انتخاب مکان مناسب ضروری است. می توانید از مکان های معروف اطراف شهر دیدن کنید یا می توانید در یکی از همان مکان ها قرار ملاقات بگذارید. یک رانندگی طولانی دو نفره فرصتی را برای گفتگو و شناخت بیشتر فراهم می کند. ترتیب دادن یک سفر کوتاه و یا یک کمپ عصرانه در طبیعت هم کمک کننده خواهد بود. یک روش کلاسیک خواستگاری با گل نیز می تواند یکی از راه های عاشقانه خواستگاری از پسر باشد

. لازم است اطمینان حاصل کنید که پسر مشغول یا گرفتار کار مهمی نیست. در وقت آزاد با او صحبت کنید. خواستگاری را در مقابل دوستان و یا وقتی افراد زیادی آن اطراف هستند مطرح نکنید. راهی بسیارعجیب یا غیرمعمول انتخاب نکنید. همچنین اگر با افراد زیادی در مورد آن صحبت کرده باشید هم عجیب به نظر می رسد. هرگز محلی برای خواستگاری انتخاب نکنید که باعث ایجاد حس تمسخر یا خجالت در در طرف مقابل شود.

 

 بهترین سن برای خواستگاری پسر و ازدواج چیست؟

 سنی که می تواند برای خواستگاری از پسر و تصمیم به ازدواج مناسب باشد، به شرایط فردی هر دو نفر بستگی دارد. طبق برخی مطالعات ، ازدواج در سنین 28 تا 32 سالگی بهتر است. طبق بررسی های انجام شده ، افرادی که در این سنین ازدواج می کنند ازدواج های موفقی دارند. یک رابطه تصمیم ساده ای نیست.

 برای دو انسان بالغ طول می کشد تا با سرعت و علاقه ی برابر، درگیر یک رابطه عاطفی شوند. بدانید چه موقع زمان مناسبی برای هر دوی شماست که در یک فضای ذهنی مناسب برای تصمیم گیری مهم حضور داشته باشید. مهم نیست که چه روزی را انتخاب می کنید، فقط مطمئن شوید به روزی تبدیل شده است که برای همیشه در خاطرات شما با مفاهیم زیبا حک شده است.

 سخن آخر درباره خواستگاری از پسر مورد علاقه یک نویسنده ناشناس گفته است که عشق مانند جنگ است؛ شروع آن آسان اما پایان دادن به آن سخت است. اگر با پاسخ منفی روبرو شوید بدیهی است که برای چند روز احساس ناکامی می کنید. زمان بهترین درمانگر است. اگر او پیشنهاد شما را بپذیرد رویای شما تحقق خواهد یافت. رابطه خود را با عشق و مراقبت پرورش دهید. ذهن خود را زیر و رو کنید و ایده ای خلاقانه بیرون بکشید. بگذارید در طول زندگی آن روز را با خوشی و هیجان به یاد بیاورد.