بوسیدن همسر

فواید بوسیدن همسر و تاثیر آن بر سلامت جسمی و روانی

 

بوسه یک زبان احساسی بین ما و اطرافیانمان و همه آن‌هایی که دوستشان داریم است و بالاترین سطح محبت را نسبت به آن‌ها، به ویژه شریک زندگی‌مان نشان می‌دهد. در حقیقت، بوسیدن می‌تواند به افراد احساس خوبی بدهد و برای سلامت عمومی جسم مفید باشد.

 این عمل یک درمان ساده برای بهبود سلامتی روح، ذهن و جسم انسان‌ها است. بوسیدن همسر می‌تواند از دو جهت فیزیولوژیکی (مانند تاخیر در فرایند پیری) و روانشناختی (مانند کاهش استرس) اثرات مثبتی داشته باشد. اگر رابطه‌تان در حدی است که حتی امکان بوسیدن همسرتان وجود ندارد، حتما باید از مشاوره خانواده استفاده کنید. فواید بوسیدن همسر از نظر فیزیولوژیکی حفاظت از دندان‌ها و پیشگیری از پوسیدگی دکتر پیتر گوردن رئیس اتحادیه دندانپزشکان انگستان بیان کرده است که بعد از خوردن غذا، دهان سرشار از مواد شیرین شده و بزاق دهان حالت اسیدی پیدا می‌کند.

 این اتفاق موجب ایجاد پلاک روی دندان‌ها می‌شود. بوسیدن یک جریان پاک کننده طبیعی است که به مراقبت سلامت دندان‌ها کمک می‌کند، جریان بزاق دهان را بیشتر کرده و احتمال ایجاد پلاک بر روی دندان‌ها را تا حد خیلی زیادی کم می‌کند. بهبود سلامت ریه‌ها از فواید بوسیدن همسر بعد از بوسیدن، سرعت تنفس ما اکثرا سریع‌‌تر می‌شود. هر شخص به طور متوسط در حدود ۶۰ بار در دقیقه نفس می‌کشد، در حالی که تعداد طبیعی تنفس تنها ۲۰ بار در دقیقه است. با اتکا به تحقیقی که در مورد تنفس انجام شده، دم و بازدم مکرر می‌تواند از ظهور تعداد زیادی از اختلالات ریوی پیشگیری کند.

 در حقیقت، یکی از بهترین مزایای بوسه بر لب برای سلامت انسان، بهبود سلامت ریه‌‌ها است که نمی‌توان آن را دست کم گرفت. همچنین تاثیر بسزایی در سلامت روان نیز دارد. تاخیر در فرایند پیری یکی از مهم‌ترین مزایای بوسیدن، تاخیر در فرایند پیری است. بوسیدن به بدن شما کمک می‌کند تا قدرت ماهیچه‌های فک و چانه حفظ شود و به این دلیل از ایجاد چین و چروک در آن‌ها جلوگیری می‌کند. ایجاد و افزایش تناسب اندام از فواید بوسیدن همسر جالب است بدانید که هنگام بوسیدن، قلب تندتر می‌زند و ضربان آن بالاتر می‌رود.

 در این هنگام آزادسازی آدرنالین افزایش یافته و خون با سرعت بیشتری به همه نقاط بدن پمپاژ می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که بوسیدن یکی از بهترین تمرین‌های قلبی-عروقی است. اگر تا اینجا برای‌تان جالب بوده که بوسه چقدر به سلامت شما کمک می‌کند، بهتر است مقاله راه های محبت به همسر را نیز مطالعه نمایید تا بیشتر از زندگی لذت ببرید. فواید بوسیدن همسر از نظر روانشناختی افزایش اعتماد به نفس یک بوسه عاشقانه با همسرتان می‌تواند حس خوبی را در شما به وجود می‌آورد. به شکل تئوری می‌توان این موضوع را این طور توضیح داد که در هنگام بوسیدن، خوشحال هستید و زمانی هم که خوشحال باشید احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا می‌کنید و این عمل، باعث افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس در شما می‌شود.

 افزایش هوشیاری در افراد از فواید بوسیدن همسر این مورد یکی از ابتدایی‌ترین مزایای بوسه است. بوسیدن اغلب آزاد شدن نورآدرنالین و آدرنالین را افزایش می‌دهد و به این طریق، موجب افزایش ضربان قلب شده و در شخص احساس شور و هیجان به وجود می‌آورد. در این حالت بدن شما می‌تواند برای انجام هر کاری آماده شود. از بین بردن استرس یکی از بهترین روش‌ها برای ریلکس شدن و از بین بردن استرس، یک بوسه عاشقانه است. هنگامی که لب‌ها در حالت بوسیدن قرار می‌گیرد، دهان تقریباً حالت لبخند زدن را به خود می‌بیند. همانطور که می‌دانید احساسات و حرکات بدنی انسان با هم ارتباط نسبتا نزدیک دارند و تقریباً ممکن نیست که یک نفر هم لبخند بزند و هم استرس داشته باشد.

 البته باید به این نکته توجه کنید که تنفس در زمان بوسه عمیق‌تر می‌شود، عضلات چشم شل شده و در حالت راحت خود قرار می‌گیرند. می‌توان گفت بوسیدن بهترین تکنیک برای قطع ارتباط با دنیای پرهیاهوی بیرونی است. بهبود رضایت از رابطه از فواید بوسیدن همسر یکی دیگر از مزایای بوسه بر لب افزایش توانایی برای بهبود رضایتمندی فرد از رابطه با شریک زندگی‌ است. یک بوسه‌ رمانتیک می‌تواند موجب تقویت احساس وابستگی شما نسبت به شریک زندگی‌تان شود و از این جهت رضایت شما از رابطه را هم بهتر کند. طبق نتایج یک تحقیق، بوسیدن مکرر ارتباط مستقیمی با احساس زوج‌ها در مورد کیفیت رابطه‌شان دارد. احساس نزدیکی بیشتر با همسر بوسیدن همسر می‌تواند به شما کمک کند که احساس ارتباط و نزدیکی بیشتری با شریک زندگی‌تان داشته باشید.‌

 هنگامی که همسرتان را ببوسید، مغز شما سطح اکسی‌توسين را افزايش می‌دهد. از خواص این هورمون می‌توان قدرت آرام‌ کردن فرد را نام برد. همچنین این هورمون اعتماد و ارتباط بين زوج‌ها را تقويت می‌کند. بعضی مطالعات نیز نشان داده‌اند که سطوح بالای اکسی‌توسين ارتباط نزدیکی با همدلی، طول عمر رابطه و حمايت همسر دارد. افزایش عزت نفس بوسیدن نقش پررنگی در افزایش اعتماد به نفس دارد. بر اساس تحقیقات، آقایانی که پیش از خروج از خانه یک بوسه پرشور با همسرشان دارند، انگیزه‌ بیشتری برای کار کردن داشته و در پی آن پول بیشتری هم کسب خواهند کرد.

 به این ترتیب می‌توان گفت که بوسه بر لب توانایی زیادی در افزایش شادی و کارآمدی دارد. به دنبال افزایش کارآمدی، عزت نفس نیز در شما افزایش پیدا خواهد کرد. تحریک سازگاری جنسی این مورد نیز یکی از بهترین مزایای بوسه برای سلامتی فرد است. در اصل، بوسه بر لب یکی از راه‌های عالی برای تحریک شریک زندگی‌تان برای رابطه است.

 با بوسیدن او، می‌توانید قبل از این که برهنه شوید، به لحاظ عاطفی خودتان را درگیر کنید. بهتر است بدانید تستوسترون که هورمونی برای تحریک جنسی مردان و زنان است، در طی عمل بوسیدن در بزاق افراد آزاد می‌شود.