مشاوره تلفنی خیانت همسر

مشاوره برای خیانت کجا لازم میشه؟

 

 خیانت میتواند باعث ایجاد زخم های ریشه دار، بی اعتمادی و به طور کلی کاهش اعتماد به نفس در افراد درگیر شود. اگر خیانت به درستی رسیدگی و درمان نشود، می تواند به شکل جبران ناپذیری به روابط آسیب برساند و احتمالاً منجر به جدایی یا طلاق شود. خیانت میتواند احساس تنهایی، ویرانی، حسادت، گیجی، عصبانیت، درماندگی و ناامیدی را در فرد ایجاد کند. 

هنگامی که این اتفاق چندین بار رخ دهد، می تواند در قربانی احساس کینه و بی اعتمادی نیز ایجاد کند. این تمام چیزی است که برای شکست رابطه و یا جدایی یا طلاق لازم است. به همین دلیل درمان خیانت موضوع مهمی است که نباید نادیده گرفته شود. خوشبختانه بسیاری افراد با استفاده از مشاوره خیانت همسر، نتایج خوبی گرفته اند. 

با خیانت مرد چه کنیم؟ زهرا زنی 40 ساله است که مدت 20 سال از ازدواجش با حمید میگذرد. اما اخیرا متوجه شده که همسرش به او خیانت میکند. او میگوید وقتی فهمیدم شوهرم با زنی که دارای چهار فرزند است رابطه دارد، به شکلی فروریختم که قبلاً هرگز آن را احساس نکرده ام.

 راهی که در ابتدا پیش گرفتم سکوت در برابر خیانت بود. اما این کار برایم سخت ترین کار دنیا بود و بعد از مدتی فهمیدم به تنهایی قادر به مقابله با این موضوع نیستم. به همین دلیل تصمیم گرفتم با مشاوران خیانت همسر صحبت کنم. این تصمیم، کار من را بسیار راحت تر کرد.

 بعد از چند جلسه از همسرم خواستم در جلسات مشاوره خیانت من را همراهی کند. از آنجایی که از کار خود پشیمان بود و به دنبال جبران آن بود، قبول کرد. با روانشناسی بعد از خیانت توانستیم دلایل خیانت شوهرم را کشف کنیم و برای درمان آنها تلاش کنیم. در ادامه برخی از مباحث مربوط به مشاوره خیانت همسر مطرح میشود. چه کارهایی خیانت است؟

 چیزی که از نظر یک شخص خیانت است، ممکن است از نظر شخص دیگر خیانت نباشد. یک نفر ممکن است پورنوگرافی را خیانت بداند، درحالیکه شخص دیگر اینطو فکر نکند. اکثر افراد رابطه جنسی خارج از ازدواج را خیانت می دانند. آنها ممکن است رابطه عاطفی را خیانت ندانند. اما امور عاطفی نیز می تواند به یک رابطه آسیب برساند. یک رابطه عاطفی می تواند به این معنی باشد که مرد یا زن خائن دیگر به زندگی مشترک خود امیدی ندارند. دلایل خیانت از منظر مشاوره خیانت های زناشویی یک موضوع مهم در مشاوره خیانت های زناشویی کشف دلیل اصلی خیانت است. 

اما به طور کلی خیانت به دلایل بیشماری اتفاق می افتد. یک دلیل اصلی ممکن است عدم رضایت از رابطه باشد. یک رابطه موفق اغلب به این معنی است که هر دو نفر احساس ثبات و امنیت می کنند. همچنین یک رابطه موفق به صمیمیت جسمی و عاطفی نیاز دارد. کمبود در این زمینه ها میتواند سطح رضایت از رابطه را کاهش دهد. 

عدم رضایت از رابطه می تواند احتمال خیانت زن یا مرد را بیشتر کند. البته رابطه جنسی خارج از ازدواج همیشه به دلیل عدم رضایت رخ نمی دهد. یک نفر ممکن است به دلیل ناراحتی شخصی وارد یک رابطه شود. آنها ممکن است این کار را برای افزایش اعتماد به نفس یا تمایل به یک تجربه جنسی جدید انجام دهند. 

بعضی دیگر به دنبال صمیمیت عاطفی رابطه ای را آغاز می کنند. برخی دیگر از دلایل خیانت به شرح زیر است: عزت نفس پایین برای پایان دادن به رابطه اصلی عدم صمیمیت عاطفی دور شدن از مشکلات شخصی یا رابطه ای افسردگی و... انواع مختلف خیانت وقتیکه شما به یک روانشناس خوب در زمینه خیانت مراجعه میکنید، قبل از هر چیز انواع خیانت را برای شما شرح میدهد و دیدگاه شما را نیز بررسی میکند. 

برخی از انواع خیانت مرد و زن شامل موارد زیراست: خیانت احساسی این نوع خیانت، بی توجهی به یک رابطه برای دنبال کردن منافع احساسی است. خیانت جنسی در این نوع خیانت اغلب افراد دلبستگی عاطفی را تجربه نمی کنند. مطالعات نشان میدهد مردان در بخشیدن رابطه جنسی خارج از ازدواج و خیانت زن، سختگیرتر هستند. در واقع وقتی احساسات درگیر نباشند، احتمال اینکه زنان ماجرا را ببخشند، بیشتر است. 

به این مثال توجه کنید: هشت سال از زندگی مشترک لیلا و علی میگذرد. اما لیلا میگوید که در یک سال گذشته، علی رفتارهای عجیبی داشته است. مثلا او بعضی شبها تا دیروقت خارج از منزل میماند. یا تمایل چندانی به برقراری رابطه جنسی نداشت. 

ابتدا فکر میکردم خستگی یا مشغله های کاری باعث شده این رفتارهای عجیب از همسرم سر بزند. اما وقتی دیرآمدن ها و بدخلقی هایش ادامه دار شد، فهمیدم چیزی در رابطه ما تغییر کرده است. تا در نهایت فهمیدم او با زن دیگری رابطه جنسی دارد. این موضوع من را افسرده و گوشه گیر کرد. یک سوال بزرگ و آزار دهنده که در چنین موقعیتی مطرح میشود، این است که بعد از خیانت همسر چه کنیم؟ من برای یافتن پاسخ، از مشاوره تلفنی خیانت استفاده کردم. 

در جلسه مشاوره خیانت تلفنی، روشهای درمان خیانت را آموختم. در واقع یک روانشناس خوب در زمینه خیانت در وهله اول به شما کمک میکند، شانسی دوباره به زندگیتان بدهید. خیانت مجازی این خیانت از طریق فضای مجازی انجام می شود. البته ممکن است آنلاین بماند و هرگز به حد صمیمیت جنسی نرسد.

 یا ممکن است دو نفر با هم قرار ملاقات بگذارن. این نوع روابط ممکن است شامل مشاهده پورنوگرافی نیز باشد. برخی از افراد خود این عمل را نوعی خیانت می دانند. مثال خیانت مجازی شاهین و زهرا زوجی هستند که در اوایل ازدواج یکدیگر را دوست داشتند و زندگی آرامی را تجربه میکردند. اما رفته رفته و با بروز مشکلات مالی و شغلی و… در زندگی، اختلافات آنها شروع شد.

 اما ماجرا به اینجا ختم نشد. شاهین متوجه شد که همسرش تماس های مشکوک و طولانی مدت دارد. او میگوید همسرم دائم با تلفن همراه سرگرم است. وقتی کسی با او تماس میگیرد از اتاق بیرون میرود. او رمزهای تلفن همراه خود را تغییر داده این درحالی است که قبلا من رمزش را میدانستم. در نهایت وقتی تماسها و پیامهایش را چک کردم، متوجه یک رابطه مجازی بین او و یک مرد مجرد شدم. 

این موضوع من را به هم ریخت. من نمیدانستم باید چه عکس العملی نشان دهم. خشم سراسر وجودم را گرفته بود. وقتی موضوع را با یکی از اعضای خانواده در میان گذاشتم، از من خواست به فکر مشاوره خیانت باشم. بنابراین سعی کردم از طریق مشاوره خیانت آنلاین، راه های برخورد با خیانت زن را بفهمم. 

مشاوره خیانت همسر برای خیانت در محیط کار یک نوع رایج خیانت که در مشاوره خیانت همسر مطرح است، خیانت در محیط کار است. درواقع مردان زمان زیادی را در محل کار میگذرانند و گاهی خیانت مرد در محل کار برای فرار از مشکلات منزل دور از ذهن نیست. البته این نوع خیانت در زنان هم وجود دارد اما کمتر است. 

مثالی از خیانت در محل کار مثال عینی از این نوع خیانت زندگی سارا و هادی است. سارا زنی 37 ساله است که تا کنون زندگی آرامی را در کنار هادی تجربه کرده است. اما اتفاقات اخیر او را نگران و سردرگم کرده است. او میگوید هادی دائما و تا دیر وقت مشغول کار است.

 وقتی از محل کار برمیگردد برخلاف قبل، هیچ توجهی به من ندارد. او سعی میکند من را از سر خود باز کند. جواب سوالاتم را نمیدهد. وقتی میخواهد برای رفتن به محل کار آماده شود، ساعت ها به ظاهر خود رسیدگی میکند. درحالیکه قبلا اینطور نبود. او دائما به ماموریت های کاری میرود. من هزینه ها و مخارجش را چک میکنم و با مبالغ عجیبی روبه رو میشوم. همه اینها باعث شده تا به او مشکوک شوم. اما مطمئن نیستم که او واقعا به من خیانت میکند. در این مورد هم استفاده از مشاوره خیانت شوهر بسیارمفید است. 

لذا توصیه میشود حتی شده برای انجام مشاوره تلفنی خیانت اقدام کند. چرا که مشاوره خیانت شوهر با بررسی نشانه های خیانت، به شما کمک میکند از وقوع یا عدم وقوع خیانت مطمئن شوید. به یاد داشته باشید که بدون آگاهی و اطمینان از خیانت مرد هرگز عکس العمل نشان ندهید. زیرا این اتهام میتواند تبعات بدی را به دنبال داشته باشد. مشاوره خیانت آنلاین برای مقابله با اثرات خیانت بر شریک زندگی خیانت همسر می تواند تأثیرات شدیدی داشته باشد. یک مطالعه گزارش می دهد که فریب خوردن و خیانت ممکن است بر سلامت جسمی و روانی تأثیر منفی بگذارد. 

شخصی که شریک زندگی او رابطه داشته ممکن است احساسات زیر را به شدیدترین شکل ممکن تجربه کند: اضطراب افسردگی افزایش پریشانی اعتماد به نفس و عزت نفس پایین سرزنش خود یا شرم خشم اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) عملکرد ضعیف در محل کار افرادی که خیانت میبینند، ممکن است رفتارهای پرخطر داشته باشند. پرخوری ، کم خوری و ورزش بیش از حد نیز می تواند در این مدت بیشتر شود. 

اگر شریک زندگی شما رابطه خارج از ازواج داشته، مشاوره خیانت زن و مرد میتواند به بهبود وضعیت روحی شما کمک کند. همچنین میتوانید از مشاوره برای کمک به بازسازی رابطه و بازگشت اعتماد به رابطه خود استفاده کنید. یک توصیه مفید دیگر برای زوجین این است که اگر از ابتدا از مشاوره خیانت قبل از ازدواج بهره گیرند، تا حدود زیادی از خیانت و تبعات آن در امان خواهند ماند. 

سوالات متداول آیا مشاوره خیانت قبل از ازدواج در زندگی موثر است؟ بله اگر از ابتدا از مشاوره ازدواج قبل از ازدواج بهره گیرند، تا حدود زیادی از خیانت و تبعات آن در امان خواهند ماند. مشاوره خیانت زن چگونه است؟ در این نوع مشاوره خانواده، دلایل و نشانه های خیانت زن و همچنین راه های درمانی مورد بحث قرار میگیرد. آیا میتوان خیانت زن را بخشید؟ به طور کلی بخشش خیانت زن از سوی مردان سخت تر صورت میگیرد اما اگر میخواهید به زندکی خود یک فرصت دیگر هم بدهید، مشاوره خیانت این کار را برایتان راحت تر میکند. ما در مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی آنلاین آوای سعادت راهکارهای لازم در زمینه برخورد با خیانت را به شما آموزش خواهیم داد