تعهد به همسر

تعهد به همسر چیست ؟ 

 

زمانی که در روز ازدواج خود حرف هایی زیبا ردوبدل می کنید، هم شما و هم شریک زندگی تان قول عشق و حمایت از یکدیگر را برای تمام زندگی به یکدیگر می دهید. ممکن است کلمات ساده به نظر برسند، اما اقدامات مورد نیاز برای تحقق آنها، تفاوت زیادی در یک رابطه ایجاد می کند. بنابراین، هنگامی که یکی از زوجین قادر به انجام تعهدات خود نیست چه اتفاقی می افتد؟؟ 

چه می شود اگر مشکلات تعهد وجود داشته باشد و حتی اگر متاهل باشید احساس مجردی می کنید؟

 در این پست گفته شده تعهد به همسر به چه معناست. و در مورد نحوه برخورد با همسری که مشکلات تعهد دارد، توضیح داده ایم. تعهد به همسر یعنی چه / انواع تعهد به همسر تعهد به همسر وعده ای است که باعث می شود زوجین در تمام فراز و نشیب های زندگی در کنار هم بمانند. آنها می توانند به دلایل مختلف به یکدیگر متعهد باشند، بهترین موارد شامل: دلایل شخصی: این احتمالا بالاترین سطح تعهد است که می تواند در یک رابطه تفاوت ایجاد کند. وقتی دو فرد به دلایل شخصی به یکدیگر متعهد می شوند، به دلیل اینکه واقعاً می خواهند، در یک رابطه می مانند. اعتقادات: این نوع تعهد ناشی از اعتقادات و ارزشهای فرد است.

 با وجود داشتن مسائل مربوط به تعهد، فرد به دلیل اعتقادات شدید مذهبی و اخلاقی می خواهد در یک رابطه باشد. زوجین یا افراد تحت این نوع تعهد معتقدند که ماندن در یک رابطه مناسب است. 

جامعه: در برخی موارد، فشارهای اجتماعی، ترس از تنهایی یا مقدار زمان و تلاش برای سرمایه گذاری در این رابطه نیز می تواند به افراد برای ماندن در یک رابطه انگیزه دهد. ازدواج یک تعهد مادام العمر است، اما آیا این بدان معنی است که هر یک از زوجین متعهد رابطه متعهدانه ای برقرار می کنند؟

 آیا زوجین می توانند عدم تهعد به همسر داشته باشند؟ 

افراد متأهل نیز می توانند مشکلات تعهداتی داشته باشند. به این دلیل که ممکن است به دلیل شرایط اجباری یا فشار شریک زندگی، احتمالاً ازدواج کرده، اما مشکلات تعهد خود را حل نکرده باشند. اگر شخصی بدون اینکه آماده شود وارد یک رابطه شود، هرگز نمی تواند عدالت را نسبت به آن انجام دهند. شبهات و قید و شرط آنها ممکن است مانع از دوست داشتن شریک زندگی بدون قید و شرط شود. بنابراین، اگر به نظر می رسد شریک زندگی تان وقتی که در مورد “آینده” (حتی بعد از ازدواج) برنامه ریزی می کند، شما را نادیده بگیرد، احتمالا مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد. 

علائم نشان دهنده عدم تعهد به همسر شما ممکن است زمانی ازدواج کنید که برای همه چیز آماده باشید، هم از نظر جسمی و هم روحی. اما اگر شریک زندگی تان نتواند وعده های خود را انجام دهد، می تواند ویران کننده باشد. در اینجا چند نشانه وجود دارد که ممکن است ثابت کند که شریک زندگیتان مشکلات تعهد دارد.

 هنوز مطمئن نیست: ازدواج مظهر تعهد به همسر است. اما اگر شریک زندگی تان مشکلاتی داشته باشد، در این رابطه شک و تردید خواهید داشت. او به شما سیگنالهای مختلط می دهد. به عنوان مثال، ممکن است مانند یک غریبه رفتار کند. بندرت از کلمات “دوست دارم” استفاده می کند و ممکن است احساس کنی در زندگی او جایی نداری. برای برقراری ارتباط با خانواده ها تردید دارد: در یک رابطه کاملاً متعهد، شرکاء به طرز ایده آل مشتاقانه منتظر گذراندن وقت با خانواده های یکدیگر هستند. 

اما اگر شریک زندگی تان مشکلات تعهد دارد، دوست ندارد وقت خود را با خانواده شما سپری کنید. ممکن است از تعامل یا پیوند با آنها دریغ کند. آینده نامشخص به نظر می رسد: ممکن است هرگز در مورد آینده با شریک زندگی خود صحبت نکرده باشید. این ممکن است به این دلیل باشد که او هرگز علاقه ای نشان نداده یا همیشه از این موضوع اجتناب می کند. 

شخصی که واقعاً به رابطه متعهد است، آماده است تا با فراز و نشیب های یک رابطه برخورد کند. چشم سرگردان دارد: فرد ترسو هرگز نمی تواند با شما راضی باشد. اگر اعتقاد دارد که تحت فشار قرار گرفته که با شما ازدواج کند، پس شاید در وهله اول برای این رابطه آماده نبوده است. همچنین دشوار است که زندگی خود را به شما اختصاص دهد.

 بنابراین همیشه افراد دیگر را چک می کند، حتی اگر بداند که این کار درست نیست. به بچه دار شدن تمایلی ندارد: برخی از زوج ها از همان ابتدا تصمیم می گیرند که بچه نداشته باشند. اما اگر شریک زندگی تان همیشه از این موضوع فرار می کند یا می گوید که آماده نیست، احتمالاً فرد متعهدی نباشد. کودکان مسئولیت مادام العمر را بر دوش دارند و نیاز به فداکاری دارند که او نمی تواند ارائه دهد. چرا افراد مشکلات تعهد دارند؟

 مسائل مربوط به تعهد به همسر می توانند در هر مرحله از رابطه رشد پیدا کنند. همچنین، هر دو زوج می توانند با مشکلات تعهد روبرو شوند. برای برخی، صمیمیت و تعهد به همسر ممکن است ساده و سرراست به نظر برسد. اما برای برخی، این می تواند یک معامله بزرگ باشد. یک شخص به دلایل مختلف می تواند از تعهد به رابطه بترسد. در ادامه چند مورد ذکر شده است. اگر آنها در خانه ای بزرگ شدند که والدین مشکلات زناشویی داشتند یا طلاق گرفته اند. وقتی که فرد در سنین جوانی مورد بی توجهی و سوءاستفاده قرار بگیرد، باعث می شود تا مشکلات اعتماد به نفس ایجاد شود و از نزدیک شدن به هر کسی بترسد. 

روابط ناموفق قبلی، جایی که شریک زندگی آنها را فریب داده یا آنها را رها کرده است. چنین تجربیاتی آزار دهنده همچنین می تواند باعث شود که آنها باور کنند که برقراری رابطه در نهایت منجر به صدمه می شود. تمایل شدیدی به آزاد بودن و فرار از مسئولیتها در این زمینه باعث عدم تعهد می شود. ترس از انتخاب یک شخص اشتباه یا ورود به یک رابطه نامناسب. 

تصورات نادرست و ترس از تعهد و ایجاد روابط مهم نیست که دلیل عدم تعهد به همسر چیست، شخصی که دارای مشکلات مربوط به تعهد است، لزوماً بد نیست.

 شریک زندگی تان واقعاً می تواند شما را دوست داشته باشد، اما هنوز قادر به متعهد بودن به شما نیست. او ممکن است در حال نبرد درونی باشد و نتواند ترس خود را برطرف کند و به شما عشق ببخشد و واقعاً شایسته شما باشد. آیا احساس می کنید شریک زندگی شما یکی از افرادی است که مشکلات تعهدی دارد؟

 در اینجا چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد همسرتان می تواند تغییر کند. ارزشهای اصلی تان مطابقت دارد: بعضی اوقات، مسائل مربوط به تعهد به همسر آشکار است. اما اگر بین شما دوستی خوبی وجود داشته باشد، نشانه این است که در نهایت همه چیز به نتیجه خواهد رسید. 

همچنین اگر ارزشهای اصلی یکسانی داشته باشید، احتمال قوی وجود دارد که شریک زندگی تان بتواند ایده آل شما باشد. برای حل مشکل خود تلاش می کند: نشانه هایی وجود دارد که شریک زندگی شما در تلاش است تا بر ترس های خود غلبه کند و به شما متعهد باشد. اگر او از آزادی خود برای داشتن شما در زندگی خود صرفنظر نمی کند، در هیچ زمان قادر نخواهید بود که از بودن در کنار یک شریک متعهد را تجربه کنید. هر دو سعی کردید اما شکست خوردید: مهم نیست که چند بار جنگیده اید، و چند بار فکر می خواستید آن را تمام کنید، همیشه یک راه برگشت به هم پیدا می کنید. هر دوی شما نمی توانید از یکدیگر دور شوید. پس بهتر است که بحث را کنار گذاشته و راهی برای مرتب کردن چیزها پیدا کنید.

 نیاز شما به تعهد را می پذیرد: اگرچه مشکل تعهد به همسر دارد، اما هرگز نیاز شما به آن را نادیده نمی گیرند. این نشانه آن است که شریک زندگی شما از نیازهای شما آگاه است. این می تواند درست باشد که او سختی می کشد، اما ممکن است برای تغییرات آماده باشد. 

اگر از احساسات خود نسبت به شریک زندگی خود مطمئن هستید، پس با چند قدم کوچک، می توانید به او کمک کنید تا ترس خود را برطرف کرده و احساس اطمینان کنند. راه هایی برای غلبه بر مشکلات تعهد تمام چیزی که لازم است کمی درک، صبر زیاد و چند قدم است که شریک زندگی تان برای “همیشه برای شما” آماده باشد. مشکل را درک کنید: شما این شخص را با تمام وجود دوست دارید، اما او قادر نیست صددرصد خود باشد. اولین قدم این است که شریک زندگی تان از مسئله مورد نظر آگاه شود. اما مراقب باشید که این امر برای او منفی یا آزار دهنده نباشد. به یاد داشته باشید که در زیر زره ضخیم ناامنی ها، شخصی وجود دارد که احتمالاً بیشتر از آنچه دوست دارید، شما را دوست دارد. عشق و پشتیبانی خود را گسترش دهید: تحول هرگز آسان نیست.

 شریک زندگی تان برای بیرون آمدن از پوسته خود به عشق و پشتیبانی شما نیاز دارد. ممکن است در ابتدا صحبت کردن در مورد آن راحت نباشد، اما شما باید درک کنید و پشتیبان باشید. همچنین، هرگز از او انتقاد نکنید. درعوض، به او اطمینان دهید که برای او آنجا هستید. عجله نکنید: عجله کردن فقط اوضاع را بدتر می کند. 

اگر او را دوست دارید و رابطه ای پایدار می خواهید، پس باید صبر داشته باشید. آنها ممکن است قدم هایی را به سمت شما بردارند. سعی کنید آنها را شناسایی کرده و از آنها قدردانی کنید. تعادل را پیدا کنید: اگر شریک زندگی تان فردی است که به فضای خصوصی احتیاج دارد، این خواسته را به او بدهید. 

تنها کاری که باید انجام دهید اینست که طرحی تهیه کنید که به شما امکان تعهد به همسر داده و همچنین فضای شخصی داشته باشید. مراقب خود باشید: در حالی که سعی در کمک به شریک زندگی خود در زمینه مسائل خود دارید، از شادی خود غافل نشوید. هر وقت احساس غرق شدن می کنید مدتی استراحت کنید و از خود مراقبت کنید. کارهایی انجام دهید که شما را خوشحال کند. 

بیشتر افرادی که از تعهد به همسر می ترسند، از این واقعیت که رفتار آنها بر شما تأثیر می گذارد غافل هستند. برای بدترین حالت آماده باشید: اگرچه خوب است که به شریک زندگی خود متعهد باشید، اما داشتن امید زیاد بری تغییر همسرتان ممکن است بهترین ایده نباشد. اگر او موفق شود، می توانید یک رابطه شاد داشته باشید. اما احتمالاتی وجود دارد که شریک زندگی تان نتواند تغییر کند. تا زمانی که از پیشرفت راضی هستید، مسیر خود را ادامه دهید. 

اما اگر احساس می کنید شریک زندگی شما در حال بهره برداری است و از صبر و شکیبایی شما استفاده می کند تا راه خود را پیدا کند، بدانید که احتمالاً آینده ای با آنها وجود ندارد. تعهد برای یک رابطه طولانی مدت کاملاً ضروری است. این حس امنیت و آرامش می بخشد. بنابراین تا آنجا که ممکن است تلاش کنید تا مسائل مربوط به تعهدات در رابطه تان برطرف شود. 

ما در مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی آنلاین آوای سعادت راهکارهای لازم در زمینه برخورد با خیانت را به شما آموزش خواهیم داد