نیاز به مشاوره اقتصادی

مشاوره اقتصادی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟گسترش کسب‌وکارها در کلانشهرهای ایران از جمله تهران، کرج، مشهد، شیراز، تبریز و سایر شهرهای بزرگ باعث شده تا روز به روز احساس نیاز به خدمات مشاوره کسب‌وکار بیشتر شود.

ضمن آنکه بسیاری از افراد برای حل مشکلات شخصی خود نیاز به خدمات مشاوره‌ای داشته یا باید با یک کاربلد صحبت کنند.

امروزه روش‌های مختلفی برای دریافت مشاوره اقتصادی تلفنی، مشاوره اقتصادی آنلاین یا حضوری وجود دارد. این در حالی است که بسیاری از فعالان اقتصادی هنوز نسبت به دریافت این خدمات و روش‌های مختلف آن بی‌اطلاع هستند.

بسیاری از آنها تمایل دارند تا سوالات خود را از دوستان و نزدیکانشان بپرسند. هستند افراد زیادی نیز که برای این کار هزینه قابل‌توجهی می‌کنند که اساسا مناسب با نوع خدمت و مشورتی که دریافت می‌کنند، نیست.

برخی دیگر هم ممکن است حتی به مشاوره اقتصادی کسب‌وکار اعتقادی نداشته باشند. این در حالی است که دلایل زیادی وجود دارد برای آنکه به یک فرد کاربلد رجوع کنیم. از جمله آنکه:

1: کاهش ریسک‌های اقتصادی: یک مشاور اقتصادی خوب به ما کمک می‌کند تا از ضرر و زیان‌های احتمالی کسب‌وکار یا سرمایه‌گذاری شخصی جلوگیری کنیم. به عنوان مثال، ممکن است یک مشاور مالیاتی، سازمانی را از پرداخت جریمه چند میلیاردی نجات دهد.

البته این موضوع بسیار بستگی دارد که چه زمان به وی مراجعه کنیم. گاهی اوقات امکان دارد که گرفتن مشاوره همانند نوش‌داروی بعد از مرگ سهراب باشد.

2: توسعه کسب‌وکار: گاهی اوقات امکان دارد شرکتی قصد توسعه فعالیت خود را داشته باشد یا مدیران آن تمایل دارند تا روش‌های درآمدزایی خود را توسعه دهند؛ اما اطلاع چندانی از چندوچون انجام این کار ندارند.

در اینجا یک فرد توانمند و باتجربه می‌تواند در افزایش فروش یا انجام بهینه سرمایه‌گذاری‌ به کسب‌وکارها و افراد کمک کند که خروجی آن بازدهی بیشتر و افزایش سود خواهد بود.

3: حل مشکلات اقتصادی: برخی اوقات مشکلات اقتصادی باعث می‌شود تا سازمان‌ها و کسب‌وکارهای مختلف درگیر مشکلاتی شوند که حل آنها به روش‌های عادی امکان‌پذیر نخواهد بود.

برخی از این مسائل پیچ‌های خطرناکی هستند که ممکن است حتی حیات سازمان را نیز با خطر مواجه کند. مشاور اقتصادی آنلاین، تلفنی یا حضوری کمک می‌کند تا با بهترین و کم‌هزینه‌ترین روش؛ اینگونه مسائل حل شود.